چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اقتصادی / قیمت دلار در بودجه ۹۵ چقدر است؟
قیمت دلار در بودجه ۹۵ چقدر است؟
قیمت دلار

قیمت دلار در بودجه ۹۵ چقدر است؟

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تصریح کرد: هیچ یک از منابع درآمدی دولت در بودجه از محل درآمد تعیین ارز تامین نمی‌شود و دولت مصمم است از نوسانات قیمت ارز جلوگیری کند.

دقت در ستاد اقتصاد مقاومتی

محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال خبرگزاری صدا و سیما در خصوص اینکه لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و برنامه ششم توسعه چه زمانی به مجلس ارائه خواهد شد و آیا انتظار دارید که در مجلس نهم به تصویب برسد اظهار داشت: بودجه و برنامه ششم توسعه از آبان ماه به هیئت وزیران تقدیم و تصویب شده است و برنامه توسعه نیز کار زیادی نخواهد داشت.

وی افزود: ضمن اینکه در برنامه یک دقت دیگری هم وجود دارد که آن مربوط به ستاد اقتصاد مقاومتی است که باید برای تطبیق این برنامه‌ با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز بررسی شود.

نوبخت گفت: فکر نمی‌کنم یک تا دو هفته بیشتر طول بکشد و ان‌شاءالله برنامه را تمام خواهیم کرد و به مجلس ارائه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مجلس باید زمانی را برای بررسی احکام دائمی لحاظ کند افزود: با فرض اینکه ما بودجه را در تابستان نیز ارائه می‌کردیم، هنوز بخش‌هایی از آن در دست بررسی است.

نوبخت گفت: بودجه هم آماده است و با احکامش تقدیم مجلس می‌شود.

سهم نفت در بودجه سال آینده؛ ۶۶ هزار میلیارد تومان

سخنگوی دولت با اشاره رقم ۲۶۷ هزار میلیارد تومانی بودجه سال آینده گفت: از این میزان، رقم بودجه ۶۶ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و ۲۰۱ هزار میلیارد تومان از دیگر منابع مشخص شده در قانون بودجه تامین می‌شود.

نوبخت با اشاره به نهایی شدن لایحه بودجه سال آینده افزود: براساس پیش بینی‌های صورت گرفته نرخ تورم سال آینده زیر ۱۱در صد کاهش یافته و رشد اقتصادی به ۵ تا ۶درصد می‌رسد.

سخنگوی دولت ادامه داد: در بودجه آینده نوآوری‌هایی صورت گرفته است که جهت گیری خاصی دارد که اطلاع رسانی خواهد شد.

نوبخت اضافه کرد: خبرهای خوشی برای کارمندان دولت، بازنشستگان و کارکنان قوای مجریه و قضاییه داریم.

وی با اشاره به پیش بینی برای نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری و بین شهری در بودجه سال آینده گفت: ۳۲۵هزاردستگاه تاکسی در شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر و زیر این میزان، در حال فعالیت هستند و ۱۱۲هزار تاکسی جزو خودروهای فرسوده است.

وی اضافه کرد: براساس هدف گذاری صورت گرفته در بودجه از سال آینده حدود ۹۰هزار تاکسی جایگزین شود و هر ماه ۶هزار و ۴۲۹ دستگاه را از رده خارج کنیم.

وی با بیان اینکه با اینجایگزینی، آلایندگی دی اکسید کربن ۳۶۸هزار و ۲۲۲تن کاهش می‌یابد اظهار کرد: این برنامه تا سال ۹۶ادامه خواهد داشت و صرفه جویی ریالی و سوخت هم محقق می‌شود.

سخنگوی دولت افزود: با نوسازی ناوگان حمل و نقل میزان آلایندگی در حد ۶۹۷ هزار و ۲۳۵تن دی اکسید کربن برای سال ۹۶ کاهش می‌یابد.

نوبخت گفت: برای این منظور سازمان مدیریت و برنامه ریزی همکاری‌هایی را با همه دستگاه‌ها انجام خواهد داد و در مرحله دوم نوسازی خودروهای وانت بار و کامیون نوسازی می‌شوند و این سازمان منابع مالی را تقبل خواهد کرد.

وی در پاسخ به اینکه در برخی از شهر‌ها و حوزه‌های انتخابیه ترکیب هیات‌های اجرایی مورد رضایت نیست و شائبه رد صلاحیت‌ها مطرح است، گفت: از همه ابزارهای قانونی برای استیفای حقوق شهروندان بویژه کاندیداهایی که ثبت نام کرده‌اند، استفاده خواهیم کرد.

سخنگوی دولت افزود: استانداران تکالیف قانونی خود را می‌دانند و وزارت کشور در راستای اینکه انتخابات قانونمند باشد، دستورالعمل‌های لازم را صادر کرده است و مراقبت‌های لازم صورت خواهد گرفت و تخلفی اگر باشد برخورد قانونی خواهیم کرد.

کاهش قیمت نفت درآمدهای دولت را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد

سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه گفته می‌شود با کاهش قیمت نفت، دولت در سال آینده با کسری بودجه مواجه خواهد شد، افزود: براساس آخرین گزارش خزانه عملکرد درآمدی نفتی ۱۰۹ درصد است.

نوبخت ادامه داد: اگر چه کاهش قیمت نفت درآمدهای دولت را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد اما سطح پیش بینی را مجلس شورای اسلامی در بودجه سال جاری انجام داد که با افزایش سطح مالیات‌ها بودجه را ۲۳۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفت.

وی گفت: پیش بینی این است که با توجه به اینکه مبنای بودجه بر اساس درآمدهای خزانه است بنابراین تا پایان سال با کسری منابع مواجه می‌شویم؛ البته این به منزله عدم تحقق منابع است و کسری بودجه نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اضافه کرد: سیاست ما این است تا در سفرهای استانی دولت اعتبارات به طرح‌ها و هدفمند پرداخت شود. به همین جهت با عدم تحقق منابع مواجه می‌شویم اما کسری نخواهیم داشت و از مکانیزم تخصیص استفاده خواهیم کرد.

بودجه ۹۵ در هیئت دولت نهایی شد

سخنگوی دولت از نهایی شدن بودجه سال ۱۳۹۵ در جلسه یکشنبه گذشته هیئت دولت خبر داد.

محمد باقر نوبخت در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۵ در جلسه یکشنبه گذشته هیئت دولت نهایی شد گفت: در این لایحه از ۲۶۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی، رقمی در حد ۶۶ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و ۲۰۱ هزار میلیارد تومان دیگر از منابع دیگر تامین می‌شود.

بودجه آماده است و با احکامش تقدیم مجلس می‌شود

سخنگوی دولت با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ و برنامه توسعه ششم از آبان ماه به تصویب هیئت وزیران رسیده است گفت: در برنامه توسعه، دقتی مربوط به ستاد اقتصاد مقاومتی وجود دارد که در حال انجام است.

محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در خصوص اینکه لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و برنامه ششم توسعه چه زمانی به مجلس ارائه خواهد شد و آیا انتظار دارید که در مجلس نهم به تصویب برسد اظهار داشت: بودجه و برنامه ششم توسعه از آبان ماه به هیئت وزیران تقدیم و تصویب شده است و برنامه توسعه نیز کار زیادی نخواهد داشت.

وی افزود: ضمن اینکه در برنامه یک دقت دیگری هم وجود دارد که آن مربوط به ستاد اقتصاد مقاومتی است که باید برای تطبیق این برنامه‌ با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز بررسی شود.

نوبخت گفت: فکر نمی‌کنم یک تا دو هفته بیشتر طول بکشد و ان‌شاءالله برنامه را تمام خواهیم کرد و به مجلس ارائه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مجلس باید زمانی را برای بررسی احکام دائمی لحاظ کند افزود: با فرض اینکه ما بودجه را در تابستان نیز ارائه می‌کردیم، هنوز بخش‌هایی از آن در دست بررسی است.

نوبخت گفت: بودجه هم آماده است و با احکامش تقدیم مجلس می‌شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*