جمعه , آذر ۲۴ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / کار و کسب / بازاریابی / چگونگی طراحی لوگوی کسب‌وکار
چگونگی طراحی لوگوی کسب‌وکار

چگونگی طراحی لوگوی کسب‌وکار

چگونگی طراحی لوگوی کسب‌وکار

1.پیش از این‌که یک کارت ویزیت برای خودتان طراحی و رنگ و حروف آن را مشخص کنید، به یک لوگو نیاز دارید. نام شرکت خود را باکمی رنگ و طرح گرافیکی تزئین کنید، لوگو مهم‌ترین عنصر طراحی در تبلیغات شما خواهد بود. برای این‌که این لوگو درواقع پایه و اساس همه‌ی شاخه‌های مربوط به تجارت شما خواهد بود. در حقیقت با استفاده از رنگ و گرافیک مناسب، لوگوی شما هر آنچه را که قرار است شرکت، هویت برند و بازاریابی شما به مشتریانتان بیان کند، انعکاس می‌دهد. به‌طور مثال اگر محصول شما یک کرم صورت طبیعی است، شما می‌خواهید آن را به آن دسته از مشتریانی که دنبال محصولات سالم هستند، عرضه کنید.

2.لوگوی شما باید بهترین منافع امتیازهای محصول شمارا معرفی کند که طبیعی بودن و سازگار بودن با محیط‌زیست عمده‌ترین آن‌هاست. ساخت یک لوگوی ساده و پر مفهوم با استفاده از رنگ‌های مناسب و ظاهر مشخص، برداشتی در رابطه با بازگشت به اصول اولیه را از این محصول شما به دیگران می‌دهد و این دقیقاً چیزی است که شما می‌خواهید به آن دست‌یابید. لوگو ازنظر شکل پایه‌ای به دو بخش تقسیم می‌شوند. نمادهای مفهومی نظیر سیب دربرند اپل یا طراحی می‌شوند. شما می‌توانید تلفیقی از هر دو شیوه را مورداستفاده قرار دهید.

3.آلان سیگل مدیرعامل Siegel+Gale یک شرکت تخصصی در طراحی لوگو هشدار می‌دهد که یک لوگوی مفهومی ممکن است برای یک تجارت کوچک گران نوبتم. علاوه بر این، این لوگوها به‌سختی در ذهن باقی می‌مانند. اما به گفته‌ی او یک لوگوی طراحی‌شده با اسم خیلی راحت‌تر به ذهن اشخاص خطور می‌کند. اگر شما از یک لوگوی مفهومی استفاده کنید، همیشه آن را در ارتباط بانام تجارت خود به کار ببرید.

4.تلاش به‌منظور این‌که خودتان لوگوی موردنظرتان را طراحی کنید، ممکن است بهترین راه برای جلوگیری از پرداخت هزینه‌های بالای کمک گرفتن از یک شرکت طراحی لوگو باشد.ممکن است آن‌ها برای یک لوگو پول زیادی از شما دریافت کنند. آگاه باشید که طراحان مستقل زیادی هستند که خیلی از آن‌ها تبلیغاتی اینترنتی دارند و هزینه‌های کمتری از شما برای طراحی لوگو دریافت می‌کنند. استان اونسون مؤسس گروه دریافت می‌کنند. استان اونسون مؤسس گروه طراحی اونسون معتقد است که کارآفرینان با بودجه‌ی خیلی کم، باید دنبال یک طراح مناسب باشند. خیلی از طراحان آزاد هستند که بر اساس تجربه‌شان، برای طراحی لوگو پول کمی دریافت می‌کنند. اما فقط به خاطر ارزان بودن یک طراح، او را انتخاب نکنید. طراحی پیدا کنید که بیشتر به زمینه‌ی کاری شما نزدیک است.

5. اگر همچنان هزینه‌ها زیاد بود، به یاد داشته باشید که یک لوگو حداقل باید به مدت 10 سال دوام بیاورد. اگر شما به هزینه‌ای که می‌کنید برای یک مدت ده‌ساله نگاه کنید، متوجه می‌شوید که درنهایت طراحی لوگو خیلی هم پرهزینه نیست. حتی اگر شما سلیقه‌ی خوبی در رنگ دارید و می‌دانید که لوگو تان می‌خواهد چه شکلی داشته باشد، باید با یک طراح حرفه‌ای مشورت کنید. برای این‌که آن‌ها می‌دانند که یک لوگو برای پرینت گرفتن چه مقدار هزینه نیازارد. لوگوی شما بنیان و اساس تبلیغات شما خواهد بود و به همین خاطر این‌یکی از بخش‌هایی است که هزینه کردن در آن ممکن است واقعاً در آینده ارزش داشته باشد..

منبع: مجله‌ی خلاقیت

 

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*