شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / طب سنتی / چگونه بهاری «دل‌ گشا و جان پرور» داشته باشیم؟
چگونه بهاری «دل‌ گشا و جان پرور» داشته باشیم؟

چگونه بهاری «دل‌ گشا و جان پرور» داشته باشیم؟

چگونه بهاری «دل‌ گشا و جان پرور» داشته باشیم؟

پیام تندرستی: از نگاه دانش پزشکی پارسی، هر فصل مزاجی دارد و در یک اقلیم معتدل و به نسبت دیگر فصول سال، مزاج فصل بهار، گرم و مرطوب در حد اعتدال بوده و به سبب اعتدال مزاج و لطافت، مقوی قوا می‌باشد و به دلیل اینکه این فصل، مناسب مزاج روح است، موجب تقویت آن می‌گردد. http://www.webgoftar.com/

این فصل برای همه سنین مناسب است و به ویژه برای پیران و صاحبان مزاج سرد و خشک، مناسب‌ترین فصل زندگی و مایه آسودگی جسمی و تندرستی می‌باشد.

در فصل زمستان، دستگاه گوارش قوی‌تر می‌شود و همچنین به دلیل نیاز بدن به انرژی بیشتر برای مقابله با سرما، انسان غذای بیشتری می‌خورد. در نتیجه، فضولات و مواد زائد بیشتری در بدن تولید می‌شوند که به دلیل سرمای زمستان، کاهش فعالیت‌های بدنی و کاهش تعریق، امکان تحلیل و دفع پیدا نمی‌کنند. این مواد زائد، در فصل بهار به علت گرمای معتدلی که ایجاد می‌شود، رقیق گردیده و در بدن پخش می‌شوند و اگر بدن نتواند آنها را به طور کامل دفع نماید، به سوی اندام‌های ضعیف مانند کشاله‌های ران و زیر پوست، بطن‌های مغزی، غشاهای مغزی، بینی، مفاصل و… جاری می‌شوند و انسان را مستعد ابتلا به بیماری‌هایی مانند دمل‌ها و ورم‌های چرکی و جوش‌ها، خارش و جرب و برخی دیگر از بیماری‌های جوش‌دار پوستی، ورم‌های حلق، زکام، گرفتگی صدا، سرفه، حساسیت‌های فصلی (رینیت آلرژیک)، درد و ورم‌های مفصلی، وسواس سوداوی، و حتی سرع و سکته‌ها می‌گردند. پس می‌توان پیش‌بینی کرد که کسانی که در زمستان، به سبب پرخوری و کم حرکتی، دچار انباشت مواد زائد در بدن شده‌اند، در بهار بیشتر بیمار می‌شوند.

دکتر ناصر رضایی پور

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*