شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / زیبایی / چهره زیبای زنانه و مردانه
چهره زیبای زنانه و مردانه

چهره زیبای زنانه و مردانه

با توجه به تحقیقات به عمل آمده، به چهره یا صورتی زیبا گفته می شود که دارای خصوصیات‌ زیرباشد:

۱- پوست شفاف و صاف و هموار باشد.

۲- اجزای صورت باهم تقارن و برابری داشته باشند.

۳- چانه باریک و کوتاه ( ریز)، لب‌ها پر با گوشه‌های کاملاً مشخص و چشم‌ها درشت و ابرو‌‌ها باریک و یک اندازه دیده شوند. که در این میان چشم‌‌های درشت از امتیازی بیشتر برخوردارند.

۴- همچنین وجود بیماریهایی مانند: تفاوت رنگ در قسمت های مختلف صورت، ضایعه پوست صورت، زخم های به جای مانده، زگیل، کیست، تومور، آکنه و موی زاید از جمله موارد مهم می باشند.

– اما باید توجه داشت که  ویژگی‌ مورد سوم ( شماره۳) مربوط به چهره زیبای زنانه است و ملاک‌های چهره مردانه متفاوت است.

علاوه بر اجزاء صورت، حالتهای صورت نیز بر جذابیت چهره اثر مستقیمی دارند. حالتهایی از چهره وجود دارند که با آن چهره جذاب است و حالتهایی وجود دارد که جذابیت چهره را میکاهد. به عنوان مثال آکادمی زیبایی امریکا معتقد است چهره هایی که حالتهایی از شادی، انرژی و آشنایی و خودمانی بودن را به نمایش میگذارند، جذابتر به نظر میرسند.

ولی در کل باید یاد آور این نکته نیز شد که بزرگترین دشمن یک چهره زیبا، پیری است که حتی صورت‌های بسیار زیبا را هم به تاراج غارتگری خود می‌برد. با پیر شدن، پوست قابلیت کشش خود را از دست میدهد و چشمانی درشت و پلکهای باریک جای خود را به پلک‌هایی افتاده و چشمانی که رد پای پیری بر آن به جای مانده است میدهند. اگر چه تکنیک‌های جراحی مدرن زمان پیری صورت را به عقب می‌اندازند، ولی هنوز نتوانسته اند آن را به طور کامل از کار بیندازند.

 

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*