دوشنبه , آذر ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اقتصادی / پیش‌بینی تحلیل‌گران: سال آینده میلادی نفت بالای ۸۲ دلار می‌نشیند
پیش‌بینی تحلیل‌گران: سال آینده میلادی نفت بالای ۸۲ دلار می‌نشیند

پیش‌بینی تحلیل‌گران: سال آینده میلادی نفت بالای ۸۲ دلار می‌نشیند

نفت به کمتر از ۷۰ دلار رسید/ پیشبینی تحلیل‌گران: سال آینده میلادی، نفت بالای ۸۲ دلار می‌نشیند

به گزارش فارس: در حالیکه امروز قیمت نفت با کاهش ۷۰ سنت به کمتر از ۷۰ دلار رسید، ۳۰ اقتصاددان و تحلیلگر جهان قیمت نفت را برای سال ۲۰۱۵، بشکه‌ای ۸۲.۵ دلار پیشبینی کردند.

امروز قیمت نفت برنت با ۸۴ سنت به کمتر از ۷۰ دلار رسید. نفت برنت امروز به قیمت ۶۹ دلار و ۸ سنت در لحظه انتشار خبر معامله شد که کمترین قیمت طی ۵ سال گذشته است.

قیمت نفت امریکا هم امروز کاهش یک دلار و ۶ سنت داشت و در بازارهای جهانی به قیمت ۶۶ دلار و ۳۲ سنت به فروش رفت.

به گزارش رویترز قیمت نفت بعد از تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مبنی بر کاهش ندادن سقف تولید همچنان بی‌ثبات است. این تصمیم هفته گذشته در اجلاس کشورهای عضو این سازمان در وین اتریش به رغم افزایش عرضه در بازارهای جهانی صورت گرفت.

به گزارش رویترز بیش از ۳۰ اقتصاددان و تحلیلگر طی نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ میانگین بشکه‌ای ۸۲٫۵ دلار بشود این میزان نسبت به نظرسنجی پیش از آن ۱۱٫۲ دلار افت داشته است. این بزرگترین کاهش در میانگین پیش‌بینی قیمت نفت از زمان بحران اقتصاد جهانی در سال ۲۰۰۸ است.

در این میان برخی کارشناسان انتظار دارند که قیمت بعد از تصمیم اوپک کاهش بیشتری داشته باشد.

همچنین براساس گزارش رویترز عربستان هم تصمیم گرفته است تا قیمت نفت خام را در بشکه‌ای ۶۰ دلار تثبیت کند که ظاهراً برخی کشورهای منطقه نیز در این رابطه با وی هماهنگ هستند.

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*