شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اقتصادی / وزیر صنعت برای حضور پژو و رنو در ایران شرط گذاشت
وزیر صنعت برای حضور پژو و رنو در ایران شرط گذاشت
پژو و رنو در ایران

وزیر صنعت برای حضور پژو و رنو در ایران شرط گذاشت

محمدرضا نعمت زاده در دیدار با وزیر امور خارجه فرانسه گفت: ایران ظرفیت‌های بزرگی برای سرمایه گذاران خارجی دارد که فرانسه هم می‌تواند از این فرصت‌ها استفاده کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: استراتژی جمهوری اسلامی ایران همکاری بلند مدت و سرمایه گذاری مشترک است و این همکاری‌ها با توجه به شرایط جدید منعقد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ایران و فرانسه سابقه تاریخی زیادی در زمینه‌های مختلف دارند، افزود: دو کشور تاکنون در بخش‌های صنعتی با یکدیگر همکاری داشته‌اند، ضمن اینکه ما محدودیتی برای همکاری با هیچ شرکتی نداریم اما برخی شرکت‌های خارجی ما را در شرایط سخت همراهی نکرده‌اند.

نعمت زاده افزود: البته این موضوع سبب شد تا ما روی پای خود بایستیم و جوانان تحصیل کرده و مهندسان ایرانی به فعالیت‌های فنی و مهندسی بپردازند.

وی با تأکید براینکه ایران از ظرفیت مهندسی بالایی برخوردار است، اظهارداشت: ایران و فرانسه می‌توانند همکاری‌های خوبی در همه بخش‌های صنعتی با یکدیگر داشته باشند.

نعمت زاده با بیان اینکه به استراتژی بلند مدت نیازمند هستیم، ادامه داد: ایران با سایر کشورهای اروپایی وارد مذاکره و بعد از بررسی زمینه‌های همکاری قراردادهای آن آماده شده که به محض رفع محدودیت‌ها اجرایی خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط سرمایه گذاری مشترک، گفت: با شرکت‌های فولکس واگن، دایملر بنز و خودروسازان ژاپنی به توافقاتی دست پیدا کرده‌ایم که پس از رفع تحریم‌ها این همکاری‌ها آغاز خواهد شد.

نعمت زاده با اشاره به سابقه همکاری ایران با شرکت‌های پژو و رنوی فرانسه، اظهارداشت: این شرکت‌ها باید چارچوبی را برای سرمایه گذاری مشترک به صورت« ۵۰ – ۵۰» برای تولید خودروی جدید در ایران تدوین کنند و از راه‌های جدید بازاریابی آن را عملیاتی سازند.

فابیوس: به شرکتهای فرانسوی گفتیم قراردادها را آماده کنند

وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه می‌خواهیم با شما همکاری داشته باشیم، گفت: امروز شرایط تغییر کرده و باید با توجه به نیازهای یکدیگر مناسبات خود را توسعه دهیم.

لوران فابیوس با اشاره به روابط صنعتی دو کشور، افزود: فرانسه آمادگی دارد در یک فضای «برد – برد» عمل کند و این همکاری‌ها می‌تواند در زمینه تکنولوژی‌های نوین باشد.

وی اظهارداشت: به شرکت‌های فرانسوی توصیه شده قراردادها را آماده کنند که به محض لغو تحریم‌ها، فعالیت‌های اقتصادی صنعتی با ایران آغاز شود.

فابیوس تصریح کرد: با توجه به قدمت تاریخی همکاری‌های دو کشور باید با همکاری‌های مشترک جدید، آینده را بسازیم.

وی سپس از دعوت رئیس جمهور فرانسه از رئیس جمهوری کشورمان برای دیدار از فرانسه در ماه نوامبر خبر داد و گفت: دیدار رئیس جمهوری ایران از پاریس می‌تواند همکاری‌های دو جانبه را بیش از پیش ارتقا بخشد.

منبع: خبرگزاری مهر

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*