دوشنبه , آذر ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی فرهنگی / هوای تهران فردا هم آلوده است
هوای تهران فردا هم آلوده است
آلودگی هوا

هوای تهران فردا هم آلوده است

فردا (یکشنبه ۹ آبان) هم هوا آلوده است / از خانه خارج نشوید

روزهای آلودگی هوای متوالی تهران در آبان ۹۵ بر اساس پیش بینی‌ها به ۳ می‌رسد. آسمان تهران پس از آنکه طی روزهای جمعه و شنبه (۷ و ۸آبان) میزبان هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بود، قرار است صحنه پایداری هوا و افزایش آلاینده‌ها برای سومین روز متوالی باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وحید حسینی مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد آلودگی هوای تهران در روز یکشنبه نیز ادامه دارد تا شمار روزهای آلاینده متوالی پایتخت به عدد ۳ برسد.

حسینی گفت: گزارش‌های رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران روز جمعه شاخص ذرات معلق کمتر از ۲. ۵ میکرون را ۱۱۰ ثبت کرد و این شاخص روز شنبه ۸ آبان به عدد ۱۶۶ و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس رسید که نشان از کاهش کیفیت هوا در هفته دوم آبان دارد.

بررسی واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان ‌می‌دهد به دلیل افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق ناشی از وقوع پدیده گرد و غبار در روز چهارشنبه و همچنین استقرار شرایط جوی پایدار در ساعات اولیه صبحگاه روزهای پنج شنبه و جمعه، کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: بر اساس تحلیل پارامترهای هوا‌شناسی، پیش‌بینی می‌شود وزش بادهای محلی در بعدازظهر روز شنبه ۸آبان منجر به کاهش نسبی غلظت آلاینده‌های تجمع یافته شود. درادامه با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز یکشنبه (۹آبان) و تشدید شرایط پایداری شبانه، پیش‌بینی می‌شود غلظت آلاینده‌ها در صبحگاه روز یکشنبه افزایش نسبی یابد.

از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ روز هوا پاک و ۱۸۶ روز سالم بوده است اما شمار روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس با احتساب پیش بینی یکشنبه به ۲۸ روز می‌رسد.

گفتنی است در مواقع آلودگی هوا هشدار داده می‌شود که گروه‌های حساس، در صورت امکان از خانه خارج نشوند.

منبع: خبرآنلاین

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*