دوشنبه , آذر ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / کار و کسب / بازاریابی / همه چیز درباره بازاریابی با اینستاگرام
همه چیز درباره بازاریابی با اینستاگرام
بازاریابی با اینستاگرام

همه چیز درباره بازاریابی با اینستاگرام

همه چیز درباره بازاریابی با اینستاگرام

مشتری‌های فالووری!

روند انفجاری اینستاگرام

اگر اکانت اینستاگرام دارید، بگویید بیشتر اینستاگرام‌تان را چک می‌کنید یا ایمیل‌تان را؟ در حقیقت روز به روز بازاریابی با ایمیل سخت‌تر می‌شود؛ البته منظورم این نیست که پست الکترونیک قدرتش را از دست داده است یا باید کنار گذاشته شود؛ در واقع هنوز اصلی‌ترین روش ارتباط در بازاریابی اینترنتی همان ایمیل است. ولی اطلاع رسانی، جلب توجه مخاطب و بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی هر روز آسان‌تر می‌شود و دلیلش این است که رسانه‌های اجتماعی برای مخاطب جذاب‌تر از سایت ما یا حتی ایمیل شخصی‌مان است. جای شک نیست که اینستاگرام توانسته است رتبه‌ی اول را در تمام رسانه‌های اجتماعی موبایل به خود اختصاص دهد. این نرم افزار، بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر دارد که بیش از ۲۰۰ میلیون از آن‌ها کاملاً فعال هستند؛ یعنی مطالب جدید را می‌بینند. جالب است بدانید هم اکنون بیش از ۲۰ میلیارد عکس در اینستاگرام وجود دارد؛ یعنی تقریباً به ازای هر فردی که روی کره‌ی زمین زندگی می‌کند، ۳ عکس!

اگر بتوانیم از اینستاگرام درست استفاده کنیم و ترفندهای آن را بدانیم، به راحتی می‌توانیم برندمان را محبوب‌تر کرده و محصولات و خدمات‌مان را عرضه کنیم. شما حتی اگر سایت نداشته باشید، باز تا حدی می‌توانید از روش‌های بازاریابی اجتماعی استفاده کنید. اگر فرصت بازاریابی با رسانه‌های اجتماعی را از دست بدهید، یک ابزار تبلیغاتی رایگان و بسیار قدرتمند را کنار گذاشته‌اید. هنگامی که تعداد فالوورهای اینستاگرام یکی از سایت‌های معروف در ابتدا حدود ۱۰۰۰ نفر بود، حدود ساعت ۸ عصر پنجشنبه یک کوپن تخفیف در اینستاگرام گذاشت و نوشت فقط تا ۲۳:۵۹ امشب؛ یعنی آن کوپن فقط برای ۴ ساعت معتبر بود. فقط در آن ۴ ساعت چند میلیون تومان فروش ایجاد شد! اگر همین کار با ایمیل انجام می‌شد، قطعاً به این سرعت نتیجه نمی‌داد. اگر میزان کل فروش را به تعداد دنبال کننده‌ها تقسیم کنیم، می‌بینیم در این مورد خاص مالی ، هر دنبال‌کننده برایمان می‌تواند ۴۰۰۰ تومان فروش ایجاد کند؛ بنابراین حتی ارزش دارد بر تبلیغاتی سرمایه گذاری کنیم که نتیجه آن افزایش تعداد هواداران ما شود.

مدل جدید بازاریابی اینترنتی که روز به روز در حال رایج شدن است، هدایت افراد سایت به رسانه‌های اجتماعی است؛ پس از آنکه بازدیدکننده، دنبال کننده یکی از رسانه‌های اجتماعی شد، به او دسترسی داریم و می‌توانید پیام‌های بازاریابی را از این طریق برایش ارسال کنیم.

در ادامه به بررسی ۷ ترفند (روش) می‌پردازیم که می‌تواند عملیات بازاریابی شما را در اینستاگرام بهبود بخشد.

بازاریابی با اینستاگرام

بازاریابی با اینستاگرام

۷ ترفند برای بازاریابی در اینستاگرام

  • استفاده بهتر از آدرس سایت در پروفایل

در اینستاگرام، شما می‌توانید آدرس وب سایت را در پروفایلتان وارد کنید. اگر وب سایت ندارید، بهتر است آن قسمت را خالی نگذارید؛ مثلاً می‌توانید آدرس پروفایل لینکدین خود را وارد کنید. اگر سایت دارید، بهترین حالت آن است که به جای وارد کردن آدرس صفحه اصلی سایت، افراد را به «صفحه فرود» خود هدایت کنید. صفحه فرود صفحه‌ای است که در آن ایمیل مخاطب را دریافت می‌کنید و به ازای آن یک هدیه به او می‌دهید که این هدیه می‌تواند یک کتاب الکترونیکی رایگان، آموزش صوتی، فیلم یا هر اطلاعات جذاب دیگر باشد.

  • ایجاد توقف بر عکس ها

از عکس‌هایی استفاده کنید که موجب کنجکاوی می‌شود. اگر عکس‌هایی بسیار معمولی و حتی با کیفیت عالی منتشر کنید، هیچ انگیزه‌ای برای توقف بر عکس‌تان ایجاد نمی‌کنید. افراد اغلب با عکس‌های زیادی مواجه هستند و تنها چیزی که باعث توقف بر این عکس خاص می‌شود، حس کنجکاوی است. برای ایجاد کنجکاوی روش‌های زیادی وجود دارد؛ مثلاً می‌توانید از یک محصول از فاصله‌ای بسیار نزدیک عکس بگیرید که به راحتی قابل حدس زدن نیست. ایده‌ی دیگر، گرفتن عکس از زاویه‌ای نامتداول است. کمی وقت بگذارید و بر خلاقیت عکس‌ها کار کنید و ببینید چقدر بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

  • نوشتن توضیحات پروفایل برای فالو شدن (دنبال شدن)

در بخش توضیحات پروفایل‌تان که Bio نامیده می‌شود، بدیهیات و موارد کلیشه‌ای ننویسید. همچنین از خود و کسب و کارتان تعریف نکنید، بلکه فقط بر پاسخ یک سؤال متمرکز شوید. چرا دیگران باید شما را دنبال کنند؟ مهم‌ترین مطلبی که باعث فالو شدن می‌شود ، ارائه‌ی دلیلی قانع کننده بر این کار است؛ در واقع خیلی واضح بگویید که با فالو کردن شما چه مزیتی به دست می‌آورند.

مثال نامناسب: بزرگ‌ترین شرکت آموزشی در زمینه بازاریابی و مدیریت

مثال مناسب: با فالو کردن این صفحه با نکات و ترفندهای مدیریتی آشنا شوید و برای خرید از سایت کوپن‌های تخفیف دریافت کنید.

  • ارائه کوپن تخفیف فقط در اینستاگرام

فرض کنیم می‌خواهید برای اعضای اینستاگرام خود یک فروش ویژه بگذارید و ۲۰ درصد تخفیف بدهید. اعلام این موضوع که محصولات ۲۰ درصد تخفیف دارند، جذابیت چندانی ایجاد نمی‌کند. بهترین کار آن است که یک کوپن تخفیف ۲۰ درصدی به صورت کاملاً انحصاری در اختیار دنبال کنندگان‌تان در اینستاگرام قرار دهید. در سایت و جاهای دیگر هیچ صحبتی از این تخفیف نکنید.

  • ارائه مطالب انحصاری

یکی از کارهای بسیار اشتباهی که بسیاری از بازاریابان اینترنتی مرتکب می‌شوند، انتشار تمامی پست‌ها در تمام رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی است؛ یعنی فرض کنید شما یک فروش ویژه دارید و این مطلب را در فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و… اعلام می‌کنید. پس از مدتی کاربران می‌بینند که رسانه‌های اجتماعی شما کپی همدیگر هستند؛ بنابراین به این نتیجه می‌رسند که لزومی ندارد تمام آن‌ها را دنبال کنند. کافی است گاهی به یکی از آن‌ها نگاهی بیندازند؛ البته گاهی لازم است مطلبی را در تمام رسانه‌ها منتشر کنید، ولی در هر رسانه مطالب اختصاصی هم داشته باشید.

بازاریابی با اینستاگرام

بازاریابی با اینستاگرام

  • تغیر ماهانه عکس پروفایل

عکس پروفایل‌تان را ماهی یکبار عوض کنید! شاید این مورد کمی عجیب به نظر برسد، ولی این کار باعث می‌شود از دید اینستاگرام کاربر فعال‌تری محسوب شوید. هرچه کاربر فعال‌تری باشید، عکس‌های شما در نتایج جستجوی اینستاگرام جایگاه بهتری خواهد داشت و احتمال دیده شدن عکس‌هایتان و فالو شدن شما بیشتر می‌شود.

شاید فکر کنید اکانت من کاملاً تجاری است و مثلاً لوگوی شرکت را به عنوان عکس پروفایل قرار داده‌ام. چگونه می‌توانم هرماه آن را عوض کنم؟ با کمی خلاقیت این کار انجام پذیر است. می‌توانید به مناسبت‌های مختلف لوگو را کمی تغییر دهید؛ مثلاً با شروع زمستان می‌توانید چند دانه برف به لوگو اضافه کنید یا با شروع بهار زمینه لوگوی شما گل و گیاه باشد. حتی گاهی می‌توانید بر غکس پروفایل‌تان بنویسید؛ فروش ویژه!

  • اول آموزش، سپس فروش

در اینستاگرام به آموزش بپردازید. شاید بلافاصله بگویید کار من آموزش نیست؛ مثلاً فروشگاه لوازم اتومبیل دارم. حتی اگر لوازم اتومبیل می‌فروشید، کار اصلی شما آموزش است؛ البته منظور از آموزش ارائه نکات و ترفندهایی در مورد لوازم اتومبیل است. همچنین می‌توانید نکاتی را بگویید تا مخاطب با خواندن آن بتواند خرید بهتری انجام دهد. در آموزش‌ها توضیح دهید چگونه می‌تواند تشخیص داد محصول کیفیت مناسبی دارد یا خیر؛ در واقع اغلب خریداران به کمک و آموزش نیاز دارند و ترجیح می‌دهند محصول را از کسی بخرند که آموزش بهتری می‌دهد. یکی از دلایل موفقیت برند «دیجی کالا» نیز همین است. اغلب افراد برای کسب اطلاعات درباره محصول و مقایسه محصولات به سایت مراجعه می‌کنند، سپس به خریدار تبدیل می‌شوند.

منبع: مجله موفقیت

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*