دوشنبه , آذر ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی / موفقیت / نگاهی نو به نوآوری
نگاهی نو به نوآوری
نگاهی نو به نوآوری

نگاهی نو به نوآوری

نگاهی نو به نوآوری

زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید

نوآوری استعدادی است که همگان از آن برخوردارند. با این وصف خیال می‌کنند که فاقد آنند. به راستی نوآوری قدرتی شمرده می‌شود. اگر تاکنون از مهارت‌های کسی شگفت‌زده شده‌اید، می‌توانید آن را به وجود آورده و نیز ابداع کنید و بدانید که به راستی وقت‌گیر است. همه خلاقند. جعبه‌های حاوی مدادرنگی‌ها در کودکستان محدود به کسانی نمی‌شود که مستعدند، زیرا حقیقت این است که هر فردی از استعداد بهره‌مند است. به خوبی می‌دانید چه مدت طول کشید تا دوچرخه سواری، رانندگی یا هرگز مرتکب اشتباه مجدد نشدن را فرا گرفتید؟ این موضوع در مورد نوآوری نیز صدق می‌کند. پیش از اجرا شدن آسان این عملکرد ذهنی، اندکی تمرین و زمان زیادی ضرورت دارد. این مطلب چند رهنمود به شما میآموزد که چگونه نوآوری را به زندگی‌تان ارزانی کنید.

به سخنان غیر عالمانه دیگران گوش ندهید. در بیان ایده‌های خویش پابرجا باشید. در نظر گرفتن اطلاعات سایر مردم در امور جاری شما صرفاً اختلال ایجاد می‌کند. چنانچه فکری به سر دارید به خاطر فهماندن آنان مجال و سعی خود را هدر ندهید چراکه پی نمی‌برند. یاری که احتمالاً می‌جویید به صورت بازخورد منفی پدیدار می‌شود. اگر تمام آن استادان به همتایان خویش توجه می‌کردند احتمالاً در سده‌های میانه می‌زیستیم.

وقتی صرف آن کنید. هر چند نمی‌توانم به میزان بسنده تأکید کنم. لطفاً اشتباه نکنید که این راهنمایی سبب می‌شود که کار روزانه‌تان را کاملاً از دست بدهید. این وضع شامل تدبیر زمانی بغرنج است ولی قادر خواهید بود با کمی نظم و ترتیب به سهولت از کنارش بگذرید.

ورزش کنید. پیاده روی کنید. کمی بدوید و به این ترتیب تمامی آندروفین‌ها را در سراسر وریدها جاری کنید. یقیناً ورزش ذهن‌تان را پاک کرده و آرام می‌کند و زمینه پیدایش هرچیزی را فراهم می‌کند.

آرزوهای خویش را یادداشت کنید. آیا برخی از آن‌ها به واقع ابلهانه‌ترین چیزهایی است که هیچگاه ذهن خودآگاهتان بدان‌ها نیندیشیده است؟ در صورتی که قبلاً چنین رویاهایی در سر نداشته‌اید و اطمینان دارم که اینگونه بوده است، این وضع صرفاً قدرت بکر نوآوری را که در درون‌تان نهفته است آشکار می‌کند. پس آن یادداشت‌ها را بنویسید. امکان دارد رویاهای یاد شده شعله‌ی خلاقانه‌ای را در شما شعله ور کند.

سبک و شیوه‌ی خودتان را بیابید. شما پیوسته می‌توانید بین ونگوک و ماتیس فرقی قائل شوید. می‌دانید که همینگوی با گزینش واژه‌ها مطلبی روی کاغذ می‌آورد. این مسئله در مورد شما هم صادق است. مردم نوآوری‌تان را بیشتر می‌ستایند زیرا آن منحصراً به شما مربوط می‌شود و هیچ کس دیگری راجع به طرز فکر شما نمی‌اندیشیده است. این عمل موجب خواهد شد که افراد دریابند شما چه موهبت ارزنده‌ای هستید.

در پس ابزارها و وسایل ناجور پنهان نشوید. برای خلق یک شاهکار به چند قوطی رنگ گران نیاز ندارید. همین وضعیت درباره نگارش هم سندیت دارد چراکه برای نوشتن یک کتاب پرفروش، خودنویس گران‌بها و کاغذ مرغوب را لازم ندارید. حقیقت این است که جی.کی رولینگ نخستین کتاب از مجموعه هری‌پاتر را روی تکه‌های دستمال کاغذی نوشت. بنابراین چه می‌شود اگر عکاسی ناشی هستید اما یک دوربین گران‌قیمت دارید؟ چنانچه یک رایانه دارید ولی طرز کار با آن را نمی‌دانید، چه کسی به این موضوع اهمیت می‌دهد؟ به محض اینکه نقاش در هنرش پیشرفت می‌کند واقعاً از شمار ابزارهایش می‌کاهد چون با خبر است که کدام یک مؤثر و کدام یک بی‌نتیجه است.

نگاهی نو به نوآوری

نگاهی نو به نوآوری

هیچ چیز بدون شور و عشق کارساز نخواهد شد

چه عاملی سب بیداری صبحگاهی شما می‌شود؟ علت برافروختگی شعله چیست؟

آن چه کاریست که اگر نکنید شما را به کام مرگ می‌کشاند؟ برخی اوقات آنانی که خواهان استعداد بیشتری هستند از دیگرانی که مستعدند پیشی می‌گیرند. الن دیجنرز گفت: چنانچه دست به کاری نمی‌زنید که می‌خواهید انجامش دهید در این صورت به راستی مایل به اجرای آن نیستید.

این مورد صحت دارد. بعضی وقت‌ها که خواهان چیز ناجوری می‌شوید، یک گریزناپذیر واقعی می‌شوید که عشق نام داشته و شما را به ادامه راه وامی‌دارد.

نگران الهام نباشید. به اجبار حاصل نمی‌شود. موقعی پدیدار می‌شود که به ندرت توقعش را دارید. به خاطر آن لحظه‌های پیش‌بینی ناشدنی و اجتناب ناپذیری که باید، آماده شوید. درون مترو فکری به ذهن‌تان نمی‌رسد ولی افسوس بر روح نامطلوب و شوم. ورقه کاغذی ندارید تا اندیشه‌ای را که جهان را می‌تواند دگرگون کند شتاب زده بنویسید. از این تیره روزی‌ها روی برگردانید. همواره کاغذ و قلمی دم دست داشته باشید.

امیدوارم از این مطلب مدد گرفته باشید که نوآوری فزون‌تری را به زندگی‌تان ارزانی دارید. به خاطر داشته باشید که در پرداختن بدین قبیل امور نه خرسندی سایرین بلکه رضایت شخصی‌تان را منظور نظر دارید. لیکن آن‌ها به زودی پی خواهند برد و همه چیز باید از این مرحله رونق گیرد.

منبع: مجله موفقیت

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*