یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشی / مقایسه دستمزد کی‌روش با چند مربی تیم‌های راه یافته به جام جهانی
مقایسه دستمزد کی‌روش با چند مربی تیم‌های راه یافته به جام جهانی
کارلوس کی‌روش

مقایسه دستمزد کی‌روش با چند مربی تیم‌های راه یافته به جام جهانی

مقایسه دستمزد کی‌روش با چند مربی تیم‌های راه یافته به جام جهانی

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: اساساً دستمزد مربیان خارجی مانند هر کالای دیگری بر اساس مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای بررسی دستمزد کی‌روش راهی جز مقایسه دستمزد وی با سایر مربیان جام جهانی که مربیگری یک تیم ملی خارجی را پذیرفته‌اند، وجود ندارد.

دستمزد کی‌روش در مربیگری تیم ملی حدود 2 میلیون دلار در سال است که این رقم کمتر از یک پنجم دستمزد 10.7 ميليون دلاری فابیو کاپلو مربی ایتالیایی تیم روسیه است که در دور مقدماتی با جام خداحافظی کرد. آلبرتو زاکرونی ایتالیایی که سرمربیگری تیم ژاپن حذف شده را برعهده داشت نیز با 2.6 میلیون دلار، دستمزدی بیش از کارلوس کی‌روش داشته است.    http://www.webgoftar.com/

یورگن کلینزمن مربی آلمانی تیم آمریکا نیز با دستمزد 2.5 میلیون دلاری گران‌تر از کی‌روش تمام شده است. در مورد مربیان خارجی که با دستمزدی کمتر از کی‌روش توانسته‌اند به عملکرد قابل‌قبولی دست یابند فقط می‌توان به دو استثنا اشاره کرد. خورخه لوئیس پینتو مربی کلمبیایی تیم کاستاریکا که تقریباً به عنوان یک معجزه جام توانست در صدر جدول گروه مرگ به همراه انگلستان، اروگوئه و ایتالیا قرار بگیرد و دیگری وحید هلیل‌هودزیچ مربی بوسنیایی تیم الجزایر که توانست این تیم را به دور بعدی جام جهانی رهنمون سازد.

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*