یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / طب سنتی / معجزه‌ی قهوه سبز در کاهش وزن
معجزه‌ی قهوه سبز در کاهش وزن
قهوه سبز

معجزه‌ی قهوه سبز در کاهش وزن

تناسب اندام و کاهش وزن سریع با عصاره‌ی قهوه سبز

 کسانی که اندامی زیبا می‌خواهند، به دنبال راهی ساده برای وزن کم کردن هستند. قهوه‌ی سبز به عنوان یک چربی‌سوز قوی در آمریکا شناخته شده و هر روزه به تعداد کسانی که از این ماده برای کاهش ‌وزن و کم کردن چربی دور شکم خود استفاده می‌کنند، بیشتر می‌شود. http://www.webgoftar.com/

قهوه‌ی سبز چیست: قهوه‌سبز شکل اولیه ‌قهوه ای می‌باشد که امروزه اغلب ما از آن استفاده می‌کنیم و تنها به جهت بهبود در طعم آن را در گرمای بالا تفت می‌دهند تا به صورت قابل مصرف در‌بیاید. هنگامیکه دانه‌های قهوی سبز تفت داده می‌شوند، اسید کلروژنیک chlorogenic آن ازبین می‌رود. درواقع طعم اولیه قهوه سبز بسیار تلخ میباشد و مصرف آن‌ را دشوار مینماید.

اثرات متابولیسمی قهوه سبز: قهوه سبز در مقابل قهوه معمولی که تفت داده شده است حاوی میزان بیشتری از کلروژنیک اسید می‌باشد. اثرات متابولیسمی زیادی درمورد این اسید در تحقیقات نشان داده شده است. این اسید با مهار آنزیم گلوگز 6-فسفاتاز مانع از آزاد شدن گلوگز از کبد به داخل خون می‌گردد. همچنین این اسید باعث افزایش متابولیسم چربی‌ها در بدن می‌گردد.

بررسی‌های علمی: در تحقیقتی که در سال 2012 توسط دکتر اوز و همکارانشان صورت پذیرفت 12 هفته مصرف قهوه سبز باعث کاهش معنی دار وزن تا 8کیلو در افرادی گردیده که تنها از این ماده برای کاهش وزن استفاده نموده‌اند. تحقیقات متعدد حاکی از این مورد است که این ماده باعث کاهش فشار خون و نیز بهبود  وضعیت چربی‌های خونی برای افرادی با بیماری‌های قلبی و عروقی گردیده است. قهوه سبز همچنین یک ماده آنتی اکسیدانی می‌باشد که می‌تواند با اثر بر روی ظرفیت آنتی اکسیدانی بدن مانع از پیری زودرس گردد.

منع استفاده: هرچند که درمورد قهوه سبز هنوز اثرات جانبی بدی گزارش نشده است ولی باید بدانید که به دلیل وجود کافئین در این ماده گیاهی گاهاً اثراتی مشابه در بدن دیده می‌شود. درصورتی که بعد از چند روز مصرف آن دچار مشکلات گوارشی یا تشنج عصبی شده‌اید از ادامه مصرف آن بپرهیزید. همچنین از آنجاییکه اثرات جانبی این ماده گیاهی در دوران شیردهی و بارداری به اثبات نرسیده است از مصرف آن در دوران شیردهی و بارداری بپرهیزید. مصرف قهوه سبز باعث افزایش میزان کلسیم در ادرار می‌گردد. بنابراین مصرف این ماده برای افرادی با پوکی استخوان توصیه نمی‌شود و یا درصورت استفاده باید از مکمل‌های کلسیمی نیز استفاده نمائید.

روش استفاده از این مکمل: برای افرادی با فشارخون بالا مصرف 93 الی 185 میلی‌گرم کپسول خالص این ماده توصیه می‌شود. این میزان باعث بهبود فشارخون می‌گردد. برای افرادی برای کاهش وزن 700 الی 1050 میلی‌گرم در روز توصیه می‌شود (یا روزی دو کپسول 400 میلی‌گرمی نیم ساعت قبل از مصرف غذا به همراه یک لیوان آب)

درصورتی که کپسول قهوه سبز در دسترس ندارید 60گرم قهوه سبز معمولی را در 300 سی‌سی آب کتری بجوشانید. بعد‌ از به جوش آمدن آب بگذارید تا 15 دقیقه آن را آرام بجوشانید. بعد از این مدت کتری را از حرارت برداشته و برای یک ساعت بگذارید تا مواد ناخالصی جدا شوند و سپس از صافی رد نمائید. روزی 2 استکان از آنرا بنوشید.

قهوه سبز از عطاری‌ها و داروخانه‌های کشور نیز قابل خرید می‌باشد.

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*