شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشی / معامله ۲۵۰ میلیاردی پرسپولیس ؟!
معامله ۲۵۰ میلیاردی پرسپولیس ؟!

معامله ۲۵۰ میلیاردی پرسپولیس ؟!

نقشه خریداران برای شکستن قیمت ها/معامله ۲۵۰ میلیاردی پرسپولیس؟!

علی پروین و گروهش که جزو خریداران پرسپولیس هستند اعلام کرده‌اند ۲۰۰ میلیارد برای خرید این باشگاه می‌دهند.

مائده محقق: لغو مزایده استقلال و پرسپولیس، حالا وزارت ورزش را با ابهام‌های تازه‌ای روبرو کرده است. سیبی که به هوا پرتاب شده، چند چرخ می‌خورد تا به زمین برسد. این مصداق بارز وضعیت این روزهای سرخابی هاست. اگر تا مدتی قبل گلرخسار اسپانسر اول فصل پرسپولیس برای همکاری با این باشگاه منصرف شده بود، حالا برای همکاری دوباره همین باشگاه، پیشقدم شده است. خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که امروز او و گروهش با گودرزی وزیر ورزش جلسه‌ای برگزار می‌کنند تا شاید بتوانند گره‌ای از مشکلات پرسپولیس را باز کنند.

پس از قطع همکاری گروه گلرخسار و پرسپولیس، اتفاقات تازه‌ای رخ داد. آن‌ها به رویانیان نزدیک شدند و به همین اندازه نیز به گرمی رابطه خود با حسین هدایتی افزودند. همه تشکیل چنین ائتلافی را در روزهای منتهی به مزایده پرسپولیس، بی‌دلیل نمی‌دانستند. چه، یک روز مانده به این مزایده، ناگهان خبر رسید خریداران خصوصی پرسپولیس با هم توافق کرده‌اند که هیچ کدام برای خرید این باشگاه، پاکت ۳۰۰ میلیارد تومانی به سازمان خصوصی سازی ندهند تا قیمت اولیه، شکسته شود.

نکته اینجاست؛ گروه اسپانسری که حاضر بود سالیانه ۳۰ میلیارد تومان برای هزینه‌های پرسپولیس بپردازد چطور حالا حاضر نیست برای خرید این باشگاه ۳۰۰ میلیارد تومان بپردازد؟ از سویی علی پروین و گروهش اعلام کرده‌اند حاضر نیستند بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بابت خرید پرسپولیس بدهند. آن‌ها حتی شرط کرده‌اند ۲۰ درصد از مبلغ کلی را در ابتدای معامله پرداخت می‌کنند؛ یعنی رقمی که در حدود ۴۰ میلیارد تومان است. این در حالی است که وزارت ورزش می‌گوید برای پیش خرید باید ۴۰ درصد از رقم کلی پرداخت شود.

با وضعیت پیش آمده، واگذاری سرخابی‌ها یک هفته دیگر به تعویق افتاد و به احتمال فروان تا آن زمان، قیمت سهام دو باشگاه با افت قیمت مواجه خواهد شد؛ افتی که شاید نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان باشد و باعث شود تا باشگاهی مثل پرسپولیس در ‌‌نهایت ۲۵۰ میلیارد تومان معامله شود. جالب اینجاست که رقیب این باشگاه یعنی استقلال، حتی رنگ چنین بازی‌هایی را به خود ندیده و هیچکس برای خریدش حتی پیشقدم هم نشده است!

مشتریان امروز پرسپولیس همان‌هایی هستند که می‌گفتند در صورتی که باشگاه به آن‌ها واگذار شود سالیانه ۱۰۰ میلیارد تومان از آن درآمدزایی می‌کنند اما حالا برای خرید همین باشگاه حاضر نیستند به صورت قسطی ۳۰۰ میلیارد تومان بپردازند؛ تازه این رقم در صورتی قرار است پرداخت شود که املاک دو باشگاه در اختیار خریدار قرار می‌گیرد. حتی بدهی‌های استقلال و پرسپولیس هم که نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان است از قیمت کلی باشگاه کم می‌شود و خریداران به جای ۳۰۰ میلیارد فعلی، تنها ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت خواهند کرد.

فعلا گمانه زنی‌ها درباره واگذاری سرخابی‌ها ادامه دارد و فروش سهام آن‌ها به هفته آینده موکول شده است. وزارت ورزش هم قصد دارد با پول حاصل از فروش این دو باشگاه، پروژه ورزشگاههای نیمه کاره را به انت‌ها برساند، البته اگر مشتری خاصی برای این دو تیم پیدا شود.

منبع: خبرآنلاین

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*