یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اقتصادی / چرا مردم ایران خودروی چینی می خرند؟
چرا مردم ایران خودروی چینی می خرند؟
خودروی چینی در ایران

چرا مردم ایران خودروی چینی می خرند؟

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی معتقد است مصرف کنندگان ایرانی به دنبال تنوع هستند به همین دلیل سراغ خودروهای چینی که ظاهر به‌روزتر هستند و آپشن‌های بیشتری دارند، می‌روند.

شهرام آزادی اظهار کرد: تنوع خودروهای داخلی در سال‌های گذشته پایین بوده است به‌گونه‌ای که سال‌هاست خودروهایی چون پراید و پژو ۴۰۵ در کشور تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم دیگر شکل ظاهری خودروهایی چون پراید و پژو ۴۰۵ را نمی‌پسندند، خاطرنشان کرد: بیشتر خودروهای داخلی دیگر جذابیتی برای مردم ندارند به همین دلیل مصرف کنندگان سراغ خودروهای چینی با قیمت های مشابه می‌روند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: در سال‌های اخیر انتظارات مصرف کنندگان از کیفیت و ظاهر خودروها افزایش یافته و دیگر نمی‌توان خودروهایی که ۲۰ سال است با یک شکل در کشور تولید می‌شوند را به آن‌ها فروخت.

وی افزود: در این زمینه نکته مهم این است که سطح فن‌آوری و کیفیت برخی از خودروهای چینی عرضه شده در کشور بالاتر از خودروهای داخلی است به این دلیل نیز مصرف کنندگان خودروهای چینی را به خودروهای داخلی ترجیح می‌دهند.

آزادی با بیان اینکه چینی ها به خوبی توانستند موضوع کمبود تنوع در بازار خودروی ایران را تشخیص دهند، تصریح کرد: در نتیجه خودروسازان چینی توانسته‌اند با عرضه خودروهای جدید با ظاهر مناسب و به‌روز، بخشی از بازار خودروهای داخلی را از آن خود کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*