دوشنبه , آذر ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / زیبایی / مد جراحی زیبایی
مد جراحی زیبایی
وب گفتار

مد جراحی زیبایی

مد جراحی زیبایی

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن به ظاهر آدم‌ها توجه بسیار زیادی می‌شود و پیروی از مد روز، اهمیت زیادی برای انسان‌ها دارد. عمل جراحی زیبایی یکی از حساس‌ترین عمل‌های جراحی است که برخی در صورت نیاز به آن تن می‌دهند اما مشاهده می‌شود که خیلی از این اعمال به خاطر حرف دیگران و چشم و هم‌چشمی یا تقلید از هنرپیشگان، بازیگران و مدل‌ها به مد تبدیل شده است و یک پرستیژ و جایگاه اجتماعی محسوب می‌شود. آمار جراحی زیبایی در کل دنیا رو به افزایش است به طوری که کره جنوبی با بیشترین آمار در صدر قرار دارد. اعمال جراحی چشم و چانه، بیشترین اعمال انجام شده در این کشور است. در ایران نیز تب زیبا شدن با کمک جراحی رو به افزایش است و جراحی زیبایی بینی با منحنی رو به رشد همچنان ایران را در صدر عمل‌های جراحی زیبایی قرار داده است به طوری که در ردیف سوم کل جراحی‌های زیبایی دنیا قرار دارد و این آمار در ایران 7 برابر اروپاست. جراحی زیبایی بینی و افزایش قد، دو جراحی پرطرفدار در بین نوجوانان کشور است، تبلیغات در زمینه‌ی جراحی زیبایی و انجام این اعمال در والدین، کودکان و نوجوانان را به انجام این اعمال زودتر از موقع تشویق می‌کند و آن‌ها را درگیر دغدغه‌های پوست، مو و زیبایی می‌کند البته دختر بچه‌ها در رقابت‌های بی‌پایان برای زیباتر شدن، بیشتر درگیر خواهند شد. خیلی از والدین به شوق مشهور شدن یا پولدار شدن، کودکان و نوجوانان‌شان را به رسانه‌ها می‌سپارند در حالیکه استفاده از کودکان خوش‌رو در تبلیغات کالا و لباس در رسانه‌ها کاری طاقت فرسا و دشوار و تجاوز به حقوق آنهاست. شوق نوجوانان برای زیباتر شدن در سرتاسر دنیا به افزایش آمار جراحی‌های پلاستیک در میان آنها منتج شده است در حالیکه انجام این اعمال روی دختران زیر 16 سال و پسران زیر 18 سال از نظر قانونی منع شده است. و به خاطر عدم تکامل رشد جسمانی امکان حفظ نتایج این جراجی در دراز مدت کمتر است. از سوی دیگر این نوع تصمیم‌گیری‌ها در این سنین به خاطر عدم بلوغ فکری، شاید عجولانه باشد و افراد در آینده تصمیم به عول جراحی را کاری بیهوده و مردود بدانند.
بهداشت, بهداشت و درمان, بهداشت سلامت, ایران سلامت, هفته سلامت, سلامت و بهداشت, سلامت  پوست, زیبایی پوست, عمل زیبایی, جراحی زیبایی, زیبایی بینی, پوست صورت, پوست مو, مو, پوست و زیبایی, زیبایی صورت, زیبایی پوست صورت, عمل زیبایی بینی, عمل بینی, ماسک پوست, ماسک پوست صورت, ماسک صورت, ماسک, لوازم بهداشتی, آرایشی بهداشتی, آرایشی و بهداشتی, زیبایی
http://www.webgoftar.com/

گرایش نوجوانان و جوانان در این سنین می‌تواند به خاطر تصویر ذهنی بد آن‌ها از خودشان و مقایسه از نظر قد و زیبایی با مدل‌های هالیوودی (مدل گونه، لب، چانه، بینی و غیره) باشد به طوری که مشاهده می‌کنیم در خیلی از دختر و پسرهای جوان و نوجوان، مدل بینی و فرم صورت یک فرد خاص، پسندیده به نظر می‌رسد. دیدگاه مثبت خانواده به انجام این اعمال القا ذهنیت افزایش حس اعتماد به نفس پس از جراحی و عقده حقارت در فرد از دیگر عوامل انجام این اعمال است. در نوجوانان خصوصاً تصویر رویاگونه‌ای که پس از انجام عمل جراحی در ذهنش نقش می‌بندد، محرک مهمی است. آمار نشان می‌دهد که 28 تا 30 درصد افراد از عمل جراحی خود ناراضی‌اند و بارها دست به عمل جراحی مجدد می‌زنند. با اطلاع رسانی سریع در رسانه‌ها و آگاهی دادن به خانواده‌ها و تأکید بر نقش مؤثر آن‌ها می‌توان از اعمال جراحی بی‌مورد خصوصاً در نوجوانان و جوانان پیشگیری کرد. باید امنیت روانی نوجوانان را با قوت بخشیدن سایر توانایی‌هایشان بهبود بخشیم تا دچار خودکم‌بینی نشوند.

 

منبع: مجله زیبایی- دکتر مهری صادقی خوانساری

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*