شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / طب سنتی / قواعد از خواب برخاستن
قواعد از خواب برخاستن

قواعد از خواب برخاستن

قواعد از خواب برخاستن

در بهار هوای گرم و پرنور سبب می‌شود که برخلاف فصل زمستان صبح‌ها سریعاً از خواب بیدار و سریع‌تر برخاستن از رختخواب انجام گردد. این عمل عجولانه اکثراً در روز باعث سردرد، میگرن، بدخلقی، نقص گردش خون، پشت‌درد و ضعف پاها می‌گردد. این علایم را بیشتر در نزد کارمندان میانسال و افراد مسن به ویژه انها که کار سنگین بدنی انجام می‌دهند، مشاهده می‌کنیم.

بدن ما بعد از یک خواب‌ طولانی در شب که اغلب هم با دردهای گوناگون در اندام‌های دست و پا، کمر و گردن و غیره همراه است. برای برخاستن نیاز به پیش‌درآمد و هم‌آهنگ کردن اندام دارد. بنابراین به دستورات زیر توجه کنید: http://www.webgoftar.com/

برای مدتی تصور کنید که رختخواب شما یک استودیو کوچک ورزشی است. لزا با زنگ ساعت یک مرتبه از خواب و تختخواب بلند نشوید. بلکه ابتدا با دست‌ها و پاها حرکات نرمش و گرم‌کننده را انجام دهید. کم‌کم تنفس عمیق شکمی را انجام دهید، همچنان به پشت خوابیده پاها را به‌مانند حرکت دوچرخه‌سواری در هوا به حرکت درآورید، در رختخواب نشسته بدن را به اطراف چپ‌وراست به گردش درآورید، چندین نوبت سر و گردن را به طرف راست و چپ حرکت دادهو متقابلاً به جلو و عقب سرانجام دهید. این حرکات را آرام و باحوصله و روحیه مثبت انجام دهید و خود را موظف نکنید. سعی کنید به کمک انگشتان‌پا چیزهایی را از زمین بلندکنید. مانند جوراب، دستمال، حوله و دیگر وسایل. اکنون از رختخواب بلند شده روی پنجه پاها بالا و پایین حرکت کنید. دست‌ها را باز کرده به اطراف بچرخانید و چند نوبت دو دست و بازوها را کاملاً کشیده به بالا، انگار که قصد لمس سقف‌اطاق را دارید. همین حرکات که در مجموع بین 10 تا 15 دقیقه زمان لازم دارد، بی‌نهایت مؤثر در وضع گردش خون و روحیه‌ای شادآفرین است. در این راستا کلیه غدد داخلی تقویت شده، روده‌ها تحریک و عمل تخلیه به راحتی انجام می‌گیرد.

پاک کردن دستگاه گوارش به‌ویژه روده ضخیم و تصفیه خون در فصل بهار و تابستان از اقدامات اجتناب ناپذیر است. به کمک این روش‌ها، بر چربی‌های اضافی و سموم بدن غلبه کرده و ایمنی بدن خود را افزایش می‌دهید. تندرستی جسم وابسته و پیوسته به آرامش روح و روان آدمی دارد. ضمناً به هنگام اجرای این روش‌ها باید کمتر غذا خورد و حتی‌المقدور از مواد حیوانی مصرف نکرده اما به‌عکس تا می‌توانیداز خوردن سبزی‌ها و میوه‌ها خودداری نکنید.    

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*