شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشی / صادقی: مایلی کهن زحمتکش و محترم است
صادقی: مایلی کهن زحمتکش و محترم است
محمد مایلی کهن

صادقی: مایلی کهن زحمتکش و محترم است

اظهارات صادقی درباره مایلی کهن

ابراهیم صادقی هافبک تیم سایپا در گفتگو با خبرنگار «ورزش سه» ضمن تبریک روز مربی گفت: از همین تریبون روز مربی را به همه مربیان تبریک می‌گویم؛ همه مربیان خودم از نوجوانان تا الان و به خصوص آقای مایلی کهن این روز را تبریک می‌گویم. آقای مایلی کهن انسان شریفی است و برای فوتبال ایران زحمت زیادی کشیده است. ۵ سال در تیم سایپا زحمت کشید و حداقل ۴۰ جوان را تحویل داده است؛ شاید خودش از جوانانی که تربیت کرده استفاده نکرد ولی بسیاری از آن‌ها بعد‌ها بازیکنان خوبی شدند و برای سایپا مقام آوردند و به تیم ملی رسیدند.

او ادامه داد: مایلی کهن را انسان شریفی می‌دانم که هیچ موقع هیچ چیز را برای خودش نخواسته و همه چیز را برای بازیکنان می‌خواست. یکی از اخلاق‌های او این بود که جلوی بازیکنان به آن‌ها خیلی سخت می‌گرفت ولی پشت سر از آن‌ها به نیکی یاد می‌کرد. برای حضور بازیکنانش در تیم‌ملی همه کار می‌کرد؛ از صحبت با فدراسیون تا بازی دادن به بازیکنی که در تیم ملی بود و بازیکن بهتری در سایپا در پست او وجود داشت.

یادم می‌آید یک بازیکن داشتیم که در تیم‌ملی بازی می‌کرد و آقای مایلی کهن برای آنکه جایگاهش در تیم‌ملی را از دست ندهد به او در تیم بازی می‌داد. شاید نگاه بعضی‌ها به آقای مایلی‌کهن مثبت نباشد ولی ایشان واقعا شخص زحمت‌کش و محترمی هستند.

ابراهیم صادقی در مورد تساوی در مقابل سایپا ادامه داد: بازی خوبی بود و تا دقیقه ۳۰ متعادل پیش می‌رفت. ما تا دقیقه ۳۰ چند موقعیت داشتیم ولی بعد از اینکه گل را خوردیم بر بازی مسلط شدیم و بیشتر حمله می‌کردیم. بعد از گل خیلی فشار آوردیم، بخصوص در ۱۵ دقیقه آخر کاملا صاحب توپ و میدان بودیم و خدا را شکر در ۵ ثانیه آخر مساوی کردیم؛ ولی با توجه به شرایط، به دنبال بردن بازی بودیم که شرایط خودمان را هم از نظر روحی و هم از نظر جایگاه جدولی بهتر کنیم. فکر می‌کنم این تساوی زیاد به کار هر دو تیم نیامد.

وی در مورد اینکه پس از ورود به زمین کاپیتانی را قبول نکرده، بیان داشت: این قانونی بود که خود من گذاشتم؛ روزبه ۱۰ سال است که بازی می‌کند و حق اوست کاپیتان باشد. حضور چند ساله من فرصت کاپیتانی را از بعضی از بازیکنان قدیمی تیم گرفته است. فکر می‌کنم اگر کاپیتانی بین بازی به کسی دیگری داده شود روحیه کسی که کاپیتان بوده کمتر می‌شود. در سال‌های گذشته هم این اتفاق رخ می‌داد ولی چون من بیشتر بازی‌ها را در زمین بودم کمتر به چشم می‌آمد ولی امسال چون بیشتر به عنوان بازیکن ذخیره به زمین می‌روم بازیکنانی که کاپیتانی می‌شوند حق دارند تا پایان کاپیتان بمانند.

هافبک تیم سایپا در مورد برخورد دقایق پایانی با موسی کولیبالی که موجب عصبانیت او شد، اظهار داشت: برخی از این حرکت من انتقاد کرده‌اند ولی فکر می‌کنم گذشته از همه مسائل ما هم به هرحال بازیکن هستیم و در شرایط بازی ضربان قلب تند‌تر می‌شود و بازیکن تحت فشار قرار می‌گیرد، اعتراض من به این بود که چرا کولیبالی بعد از خطا روی دست من آمد؛ وگرنه این مسائل در فوتبال طبیعی است و مساله خاصی نیست. با اخلاق بودن به این معنا نیست که در مورد رفتار بد دیگران هیچ واکنشی نداشته باشیم.

مجری شب‌های فوتبالی در یک بخش از صحبت‌هایش گفته بود که بازیکن اخلاق نباید از اینگونه رفتار‌ها داشته باشد و به نظرم حرف ایشان درست نیست که در هر خطایی نباید عکس‌العمل نشان داد. بازیکن در زمین تحت فشار است و اینگونه مسائل طبیعی است.

منبع: ورزش۳

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*