دوشنبه , آذر ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی فرهنگی / ششمین روز زمستان ۹۳ ناسالم شد
ششمین روز زمستان ۹۳ ناسالم شد
آلودگی هوای تهران

ششمین روز زمستان ۹۳ ناسالم شد

روز ششم زمستان ۹۳؛ هوا آلوده و ناسالم شد

شش روز از زمستان ۹۳ می‌گذرد. در چهار روز ابتدایی، باد و باران به یاری تهران و خیلی از شهرهای بزرگ ایران آمده بود. اما اکنون با اندکی پایداری جوی، هوا ناسالم شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بارندگی‌هایی که در روزهای آخر پاییز شروع شد و تا روزهای نخست زمستان ۹۳ کش آمد، هوای شهرهای همیشه آلوده ایران را پاک کرد. تا حدی که در روز پنجشنبه و پس از بارندگی هم هوای پایتخت و شهرهای بزرگ سالم بود. حتی در آستانه پاک هم قرار گرفت. البته روز پنج شنبه، با هوای سالم شروع شد و در آخر وقت، ترددهای شهری موجب ناسالمی هوا شد.

اما با پایداری جوی، هوای ناسالم دوباره به شهر‌ها برگشته است. مطابق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده‌ها، هوای پایتخت را ناسالم کرده‌اند. البته فعلا برای برخی گروه‌های جامعه؛ کودکان، سالمندان، زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی.

شاخص کیفیت هوا ساعت ۸ امروز صبح، روی عدد ۱۰۶ بود؛ ۶ واحد بالا‌تر از استاندارد و ناسالم برای برخی گروه‌ها. روز جمعه هم با هوای آلوده و شاخص ۱۰۴ شروع شد. آلاینده شاخص هم ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون هستند که خوب می‌شناسید؛ ناشی از احتراق خودرو‌ها و وسایل گرمایشی خانه‌ها و ساختمان‌ها.

این هوای آلوده درحالی ثبت شده است که سازمان هوا‌شناسی اعلام کرده که این روز‌ها، جو شرایط پایداری دارد و به همین دلیل پیش بینی می‌شود شهرهای بزرگ و صنعتی هوای آلوده‌ای داشته باشند. هرچند که در هفته گذشته شهرهایی مثل اصفهان و اراک هوای آلوده‌ای داشتند و کم مانده بود اصفهان در آخر هفته تعطیل شود.

به هرحال زمستان است سال‌های زیادی است همراه با سرما، آلودگی هم با خود دارد. مراقب باشید.

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*