دوشنبه , آذر ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی فرهنگی / سپاه آماده خدمت رسانی به زائران اربعین
سپاه آماده خدمت رسانی به زائران اربعین
زائران اربعین

سپاه آماده خدمت رسانی به زائران اربعین

پیاده روی اربعین حسینی

سردار یعقوب سلیمانی مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج و دبیر ستاد اربعین سپاه در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، از آمادگی کامل بسیج و سپاه برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

وی گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته با رویکرد و نگاه مردم محوری و میزبانی از اربعین و محوریت خادمی اربعین توسط مردم اقدامات خوبی پیش بینی شده است.

وی در ادامه افزود: از تاریخ ۲۲ آبان لغایت ۱۲ آذر کلیه ظرفیت‌ها، امکانات، اردوگاه‌های راهیان نور در مسیر زائران، ترابری، اردوگاه‌های مرزی بسیج و سپاه در خوزستان و ایلام در اختیار زائران قرار گرفته و قریب به ۷۰ هزار ظرفیت اسکان در جنوب خوزستان در ۱۷ اردوگاه در اختیار زائران اربعین حسینی قرار خواهد گرفت.

سردار سلیمانی از ایجاد ۸۰ هزار نفر ظرفیت اسکان در کربلا، نجف و برای اولین بار در سامرا خبر داد و گفت: بخشی از این تعداد اسکان، توسط ستاد اربعین سپاه با مشارکت موسسات مردم نهاد ایجاد و آماده پذیرایی از زائران حسینی خواهند بود. همچنین ۱۰ هزار ظرفیت اسکان نیز در شهر مهران تا پایانه مرزی ایجاد شده است.

دبیر ستاد اربعین سپاه گفت: زائران خارجی که از کشورهای افغانستان، پاکستان و کشورهای همسایه برای عزمیت به عراق از ایران می‌گذرند، کلیه امکانات اردوگاه‌ها و زائر سراهای مسیر راه با مشارکت آستان قدس رضوی و مسئولین استانی سپاه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج در ادامه اظهار کرد: یک بیمارستان صحرایی با امکانات کامل با اتاق عمل در کوت عراق ایجاد شده و سپاه آمادگی دارد بر اساس نیاز بیمارستانی را نیز در حله عراق برای خدمت رسانی بهتر به زائران ایجاد کند.

 وی بیان کرد: ظرفیت ۶۰۰ دستگاه اتوبوس جوان سیر در اختیار زائران برای انتقال آن‌ها قرار گرفته و طبق هماهنگی با سفارت ایران در عراق، ۲۲۰ تریلر لبه دار برای حمل و نقل زائران به عراق اعزام می‌شود تا حمل و نقل زائران را از کوت، حله و مهران و مکان‌های مورد نیاز جابه جا کنند.همچنین در مرز مهران ۵۰ تریلر لبه دار مسئولیت حمل و نقل زائران در موارد ضروری و مورد نیاز را بر عهده دارند.

سردار سلیمانی ایجاد ۱۵ موکب امدادی در مسیر نجف به کربلا را از دیگر اقدامات قرارگاه اربعین سپاه عنوان کرد و گفت: بیش از ۱۴۰۰ خادم افتخاری در این موکب‌ها برای خدمت به زائران بکارگیری می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*