شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی فرهنگی / سرگرمی ۶۵ درصد تهرانی ها چیست!؟
سرگرمی ۶۵ درصد تهرانی ها چیست!؟
سرگرمی تهرانی ها

سرگرمی ۶۵ درصد تهرانی ها چیست!؟

مجید ابهری یک استاد دانشگاه و متخصص علوم رفتاری به این تحقیق که توسط گروه اجتماعی بنیاد علوم رفتاری انجام شده، اشاره کرد و افزود: این پژوهش از اول اردیبهشت ۹۴ تا اردیبهشت ۹۵ در مناطقی از تهران مانند فرحزاد، درکه، دربند و پارک‌های مناطق یک، ۵، ۷، ۱۱، ۱۷ و مراکز تفریحی مانند بوستان‌ها و جاذبه‌های گردشگری همچون دریاچه خلیج فارس و حاشیه رود‌ها انجام شد و از خانواده‌های حاضر تحقیقاتی انجام گرفت که در ‌‌نهایت مشخص شد ۶۵ درصد از افراد خوردن به صورت حضور در رستوران‌ها، سفره خانه‌ها و مراکز عرضه غذای فست فود یا سرو غذاهای خانگی در اماکن تفریحی را سرگرمی اصلی خود به خصوص در شب‌ها می‌دانند.

این آسیب‌شناس و متخصص علوم رفتاری به علت این موضوع اشاره کرد و اظهار داشت: مردم علت این گرایش به صرف وقت برای تهیه غذا و صرف آن در مکانی غیر از خانه را، سالم‌ترین سرگرمی و تفریح اعلام می‌کردند که خانواده‌ها، خارج از رستوران در کنار هم بودند و حضور در فضای صمیمی و عاطفی را هدف اصلی برای حضور و صرف غذا اعلام کردند.

ابهری تاکید کرد: هزینه سفرهای برون شهری و مشکلاتی مانند نداشتن مرخصی یا وسیله حمل و نقل و امکانات اقامتی در بیرون از تهران از جمله دلایل خودداری از سفر از سوی این خانواده‌ها عنوان شد.

به گفته وی ایجاد فرهنگ پر کردن اوقات فراغت با اردوهای محلی و خانوادگی و یا مسابقات مرسوم، می‌تواند ابزار قابل توجهی برای گذران مناسب اوقات فراغت باشد.

این استاد دانشگاه افزود: همچنین کودکان و نوجوانان در این تحقیق کم علاقه‌ترین افراد به غذاهای غیررستورانی بودند و فقط ترجیح می‌دادند که غذا را در رستوران کنار خانواده میل کنند که این نشانه تغییر سبک زندگی است.

منبع: خبرگزاری مهر

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*