چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی فرهنگی / زولبیا و بامیه؛ مفید یا مضر؟!
زولبیا و بامیه؛ مفید یا مضر؟!
زولبیا و بامیه ماه رمضان

زولبیا و بامیه؛ مفید یا مضر؟!

مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: زولبیا و بامیه از لحاظ ضرر برای سلامتی، بدترین نوع شیرینی به شمار می‌آیند به گونه‌ای که حتی شیرینی خامه ای، یک درجه از این شیرینی ها بهتر است.

احمدرضا درستی افزود: برای خوشمزه شدن زولبیا و بامیه، مقدار زیادی روغن و شکر به آن اضافه می‌کنند؛ نشاسته در روغن، سرخ و سپس در شکر غلیظ گذاشته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این شیرینی ها، بدون انرژی تغذیه ای هستند و اصطلاحاً انرژی پوک دارند؛ همچنین چاقی و سیری کاذب ایجاد می کنند؛ به همین علت است که سر سفره افطار باید از مصرف غذاهای خیلی چرب یا خیلی شیرین مانند زولبیا و بامیه پرهیز کرد.

مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: روزه دار با مصرف زولبیا و بامیه در زمان افطار، اشتهایش به اصطلاح کور می‌شود و دیگر مواد غذایی لازم را نمی‌خورد؛ این در حالی است که روزه دار می‌تواند به جای استفاده از این شیرینی ها، خوراکی‌های سالمی همچون شیر و سبزی را مصرف کند.

به گزارش ایرنا، زولبیا و بامیه در زمان کوتاهی میزان زیادی کالری، چربی و قند را وارد بدن می کند بطوریکه جذب قند زولبیا و بامیه به علت داشتن چربی زیاد، ۲ تا سه ساعت طول می‌کشد.

این شیرینی ها را نباید از دستفروش‌ها خرید و همچنین باید عطر، طعم مناسب و رنگ مناسبی داشته باشند؛ ضمن اینکه آثار ذرات سوخته شده روی آن‌ها نباشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*