پنج شنبه , دی ۲۸ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / طب سنتی / درمان سنگ کیسه صفرا با گیاه درمانی
درمان سنگ کیسه صفرا با گیاه درمانی
سنگ کیسه صفرا

درمان سنگ کیسه صفرا با گیاه درمانی

درمان سنگ کیسه صفرا با گیاه درمانی
ترس از جراحی، این زن را با شیوه‌های درمانی طب سنتی ایران آشنا کرد

«ماندانا اشراقی» خانمی ۲۹ ساله است که ۳ سال پیش به علت درد شدید در ناحیه زیر قفسه سینه به پزشک مراجعه کرد و دریافت که به بیماری سنگ کیسه صفرا مبتلاست. پزشکان تعداد سنگ‌های کیسه صفرای او را غیر قابل شمارش اعلام کرده و به او توصیه کردند در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای جراحی کیسه صفرا و خارج کردن آن از بدنش اقدام کند. ترس از جراحی و خارج کردن کیسه صفرا موجب شد او به راحتی شیوهٔ پیشنهادی متخصصان طب مدرن را نپذیرد و به جست‌و‌جو برای یافتن درمانی ساده‌تر ادامه دهد. سرانجام پیگیری‌ها و مطالعات خانم اشراقی درباره شیوه‌های مختلف درمانی سنگ کیسه صفرا، آن را با شیوه درمانی غیر تهاجمی طب سنتی ایران و دکتر سعید صانعی، مشاور و درمانگر گیاه درمانی آشنا کرد و اینگونه بود که خانم اشراقی تصمیم گرفت به جای استفاده از تیغ جراحی و خارج کردن کامل کیسه صفرا برای درمان از داروهای گیاهی و پاکسازی کیسه صفرا برای بهبود و بازگشت تندرستی‌اش استفاده کند.

درد شدید سنگ کیسه صفرا طاقتم را طاق کرد

شهریور سال ۸۸ بطور ناگهانی با درد شدیدی مواجه شدم که تحمل آن بسیار مشکل و دشوار بود. تصورم این بود که این درد مربوط به معده‌ام است. به دکتر مراجعه کردم و پس از سونوگرافی مشخص شد مبتلا به سنگ کیسه صفرا شده‌ام. دردی که داشتم به حدی زیاد بود که پزشک برای تسکین آن «مورفین» تجویز کرد اما با وجود دریافت این مسکن که از جمله قوی‌ترین مسکن‌ها محسوب می‌شود، باز درد داشتم و مورفین نتوانست روی درد تأثیری بگذارد. همین مسئله بود که در عرض ۲ روز به پزشکان مختلفی مراجعه کردم و همه آن‌ها با مشاهده نتیجه سونوگرافی علت درد‌هایم را سنگ کیسه صفرا اعلام کردند و تنها راه درمان آن را جراحی می‌دانستند.

طب مدرن جراحی کیسه صفرا را پیشنهاد کرد

در کمتر از ۲ روز به ۳ متخصص گوارش و جراح عمومی مراجعه کردم که تجویز همه آن‌ها خارج کردن کیسه صفرا از بدن و جراحی بود حتی یکی از پزشکانم به همسرم گفته بود که یکی از سنگ‌ها نزدیک به دهانهٔ صفراوی قرار گرفته و بهتر است بیمار را از مطب خاج نکرده و برای درمان و جراحی فوری و بستری او در بیمارستان اقدام کنیم. با این وجود من و همسرم هردو به دنبال شیوه دیگری برای درمان بودیم و امیدوار بودیم با پرس و جو درمان ساده تری را تجربه کنیم بنابراین با افراد زیادی مشورت کردیم که یکی از اقواممان شیوه درمانی طب سنتی را پیشنهاد کرد و ما نیز تصمیم گرفتیم درباره این شیوه نیز تحقیق کنیم.

اعتمادی به جراحی نداشتم

از جراحی می‌ترسیدم و تمایلی به انجام آن نداشتم. ضمن آنکه نگران این مسئله بودم که خروج این عضو از بدنم اختلال در عملکرد اندام‌های درونی ایجاد کند. در مراجعه‌ای که به مطب متخصصان گوارش داشتم همه در خارج کردن کیسه صفرا متفق القول بودند اما هیچکدامشان اشاره‌ای به عوارض این کار یا مشکلات احتمالی که ممکن است با آن روبرو شوم نداشتند و این موضوعی بود که حتی در زمانی که در شدیدی داشتم به آن فکر می‌کردم بنابراین از مطب دکتر صانعی وقت گرفتم و برای مشاوره و درمان به آنجا رفتم.

از شر سنگ‌های صفرا راحت شدم

بخش اول درمانم نوشیدن آبمیوه زیاد به همراه دارویی بود که آقای دکتر تجویز کرده بود. این دارو را به مدت یک هفته مصرف کردم. پس از این مرحله تنها در یک روز مخلوطی از دارو، ۲۵۰ سی سی روغن زیتون و آبلیموی تازه مصرف کردم. اگرچه خوردن روغن زیتون برایم بسیار دشوار بود اما آن را به تیغ جراحی ترجیح دادم و داروهای تجویز شده را مصرف کردم. بعد از گذشت ۲۴ ساعت سنگ‌ها دفع شدهد. در این مرحله سونوگرافی انجام دادم و مشخص شد که به جز ۲ سنگ، تمامی سنگ‌ها دفع شده‌اند. تعداد سنگ‌هایی که درون کیسه صفرایم وجود داشت بسیار زیاد بود به حدی که شمارش آن دشوار بود بنابراین با شنیدن این خبر چندان نگران نشدم و به دستور درمانگرم دومین مرحله پاکسازی را انجام دادم. پس از انجام دومین مرحله درمانی سنگ‌های باقیمانده نیز حذف شدند و فرآیند درمانی‌ام بطور کامل انجام شد.

سنگ کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا

 

مطالب مورد نظر دکتر طب سنتی

پاکسازی کیسه صفرا از سنگ

پس از بررسی پرونده پزشکی و معاینه مشخص شد که تعداد زیادی سنگ با قطر ۳ تا ۴ میلی متر در کیسه صفرای خانم اشراقی وجود دارد که باعث ایجاد درد شدیدی زیر دندهٔ راستشان شده است. ما در طب سنتی برای درمان این بیماری تکنیک‌هایی داریم که با تجویز داروهای طبیعی و اصلاح شیوهٔ تغذیه به پاکسازی کیسه صفرا و تخلیه سنگ‌های آن می‌پردازیم بنابراین طی ۲ مرحلهٔ درمانی در کمتر از یک ماه، سنگ‌های کیسه صفرای بیمار به طور کامل تخلیه و از بدن وی دفع شد. در این شیوه درمانی بیمار به مدت یک هفته از دارویی مصرف می‌کند که به مرور موجب شکسته و خرد شدن سنگ‌ها می‌شود و در مرحله بعد با نوشیدن آبمیوه و روغن زیتون دفع کامل سنگ‌ها را پشت سر می‌گذارد.

مزایای درمان سنتی به مدرن

اگرچه بسیاری از جراحان در کارشان تبحر دارند و در برخی موارد هم بیمار ناگزیر است که برای درمان به آن‌ها مراجعه کند اما همانطور که می‌دانید عمل‌های جراحی و بیهوشی‌ها عوارض جانبی با خود به همراه دارند. ضمن آنکه در جراحی، کیسه صفرا به طور کامل برداشته و یکی از اندام‌ها از بدن حذف می‌شود. اگرچه با حذف این اندام ممکن است بیمار به ظاهر تغییری اساسی در روند زندگی احساس نکند اما ترجیح متخصصان و درمانگران طب سنتی این است که کیسه صفرا را درمان کرده و آن را در بدن نگاه دارند و این کار از طریق پاکسازی بسیار ساده‌ای صورت می‌پذیرد که تنها ۲ هفته از بیمار زمان می‌گیرد. در این شیوه علاوه بر پاکسازی کیسه صفرا، رسوبات کبد و مجاری صفراوی نیز تخلیه می‌شود در حالیکه جراح فقط این عضو را از بدن خارج می‌کند.

چرا کیسه صفرا سنگ ساز می‌شود

سنگ کیسه صفرا بیشتر در افرادی که مبتلا به روده‌های عفونی هستند، ایجاد می‌شود. این افراد معمولاً علائم ظاهری ندارند اما ممکن است علائمی مانند تب، برآمدگی پرزهای روده که منجر به برآمدگی پرزهای زبانی می‌شود را داشته باشد که عموماً افراد از کنار این علائم به سادگی عبور می‌کنند یا وجود آن‌ها را در بدن تشخیص نمی‌دهند. وجود این عفونت در روده‌ها باعث می‌شود آنزیم‌هایی کلسترول را تبدیل به مواد صفراوی می‌کنند به خوبی عمل نکنند و موجب شوند این مقدار کلسترول به صورت تکه‌های کلسترولی در کیسه صفرا باقی بماند. این تکه‌ها به هم می‌چسبند و در ‌‌نهایت تولید سنگ‌های کیسه صفرا می‌کنند. این سنگ‌ها معمولاً قوام سنگ را ندارند و بیشتر انعطاف پذیرند. البته گاهی این رسوبات بر اثر مرور زمان رطوبت خود را از دست می‌دهند و سخت می‌شوند به گونه‌ای که دفعشان سخت و در مواقعی دردناک می‌شود.

برای پیشگیری سنگ کیسه صفرا چه کنیم؟

بهترین کار اصلاح روش تغذیه است. بهتر است مردم در رژیم غذاییشان کمتر از غذاهای سرخ شده استفاده کنند چراکه مصرف اینگونه مواد غذایی کیسه صفرا را مستعد سنگ سازی می‌کند و از طرفی باعث افزایش میزان عفونت روده می‌شود که خود از عوامل تولید سنگ کیسه صفراست.
بنابراین توصیه می‌کنیم مردم در رژیم غذاییشان از انواع سبزیجات و میوه‌های سرشار از فیبر بیشتر استفاده کنند. علاوه بر این سابقه و استعداد فامیلی نیز در برخی افراد وجود دارد که ممکن است به نسل بعدی آن‌ها منتقل شده باشد. به این ترتیب که گاهی دیده می‌شود در یک خانواده چند نفر به ضعف عملکرد کبد یا کیسه صفرا مبتلا هستند. از طرفی باید توجه داشت برخی از بیماری‌ها مانند نفخ شکم یا اختلال عملکرد کبد از مواردی است که ابتلا به آن در درازمدت موجب تولید سنگ کیسه صفرا در بدن می‌شود. چراکه نفخ مانع از تخلیه کامل صفرا و بی‌نظمی در عملکرد کبد مانع از متابولیسم صحیح کلسترول و تشکیل سنگ در کیسه صفرا می‌شود.

نکته طلایی

بهتر است مردم در رژیم غذاییشان کمتر از غذاهای سرخ شده استفاده کنند چراکه مصرف اینگونه مواد غذایی کیسه صفرا را مستعد سنگ سازی می‌کند و احتمالاً ابتلا به عفونت‌های روده را افزایش می‌دهد.

منبع: سیب سبز

انتشار توسط 8 تم

۳۰ نظر

 1. شاید اگر کسی مدعی باشه که سنگ کلیه بدترین درده، یقینا هنوز درد سنگ کیسه صفرا را تجربه نکرده.
  متاسفانه تمام دکترا حتی با لاپاراسکوپی کل کیسه را در میارن در حالی مریضها میگفتن بعد از خارج کردن کیسه صفراشون خیلی به دردسر افتادن و حتی یکیشون میگفت بیست ساله مشکلات گوارشی سختی گرفته که دکتر میگه خوب یه عضوی از بدنتو خارج کردی و اینا عوارضشه در حالی که قبل از عمل بهش گفته بوده با در آوردن کیسه صفرا هیچ اتفاقی نمی افته و میتونه به زندگی عادی برگرده.
  من کلی گشتم تا بالاخره یه مرکز جراحی پیدا کردم که به صورت پیشرفته فقط سنگو در میارن .آدرس ایمیلشون gallstonesimpleremoval@gmail.com هست خودتون باهاشون مکاتبه کنید چون باید مدارک پزشکیتونو براشون بفرستید.
  فقط با یک شکاف ۳ سانتی رو شکمم سه تا سنگ در آوردن که بزرگترینش ۲۶ میلیمتر بود و خدا رو شکر خیلی راحتم و بدون دردسر غذا میخورم ولی جراح بهم گفت الان که سنگو درآوردیم انگار تازه متولد شدی ولی اگر مثل قبل چربی بخوری بازم ممکنه سنگ ساخته بشه واسه همین یه قرصهایی بهم داد که بعد که حتی اگر رژیم هم نگرفتم دیگه کیسه صفرام سنگ نسازه.

 2. بسیار بسیار عالی بود، متشکرم.

 3. عالیه اما آدرس نداردپزشک معالج

 4. سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من متخصص جراحی های لاپاروسکپی هستم
  خوشحال میشم بتونم کمکی منم

 5. میر عمادالدین موسوی

  سلام من دیابت ارثی دارم که تحت کنترل است آی وان سی مساوی با۹/ ۵ فعلا ناشتا ۱۲۰ و دوساعته ۱۸۰ است غرض از مزاحمت بدلیل تنظیم نبودن آنزیمهای کبد به پیشنهاد آزمایشگاه سونو دادم که کانون سنگ ۲۳ میلی مشاهده شد بعد از مراجعه به فوق تخصص داخلی تازه کار و مصرف اورسوفلور ۳۰۰ و همچنین ونوستات به مدت دو ماه مجددا سونو دادم که سنگ ۳۹ میلی کیسه صفرا تشخیص داده شد که البته نظر سونوگراف اشتباه سونو قبلی است درد سمت راست ندارم که نظر جراح اینست چون دیابت دارم متوجه درد نمیشوم و خطرناک تر است که منطقی به نظر نمیرسد البته زخمهایم بسیار دیر بهبود پیدا میکند بشدت از عمل میترسم آیا روشی طبیعی برای دفع سنگ هست و با توجه به اندازه سنگ من اگر از مسهل کننده ها استفاده کنم بدلیل تنگی مجراهای صفراوی مشترک و دوازدهه موقعیت اورژانسی پیدا نمیکنم با تشکر از شما دکتر
  قرصهای دیابتم گلی بنکلامید روز سه تا قبل غذا متفورمین فرانسه ای روزی دوتا بعد صبحانه و شام گلوتازون ۱۵ یکی بعد صبحانه
  ۰۹۱۲۷۸۴۰۰۳۵ قزوین -نیاز سریع به راهنمایی دارم

  • با سلام و آرزوی شفای کامل و عاجل برای شما دوست عزیز
   آدرس و شماره تماس مطب دکتر سعید صانعی به شرح ذیل می‌باشد:
   تهران – خ شریعتی – خ خواجه عبدالله انصاری – پلاک ۱۳ – واحد۳
   ۲۲۸۵۲۲۴۲
   باتشکر از حسن انتخاب شما – مجله اینترنتی وبگفتار

 6. با سلام و تشکر از راهنمایی شما.بنده دختر ۲۰ساله ای دارم که کیسه صفرای او پر از سنگهای ریز ئ درشت میباشدو پزشک معالج پیشنهاد جراحی باز دادند ولی راضی به انجام عمل نشدم و به دنبال راه حل مناسبتری میگشتم که با سایت شما اشنا شدم.امیدوارم با مراجعه به دکتر صانعی دخترم سنگهایش را دفع کند.

 7. سلام.چگونه تداوی میشود؟از کدام دارو استفاده میشود؟لطفآ رهنمای کند……

 8. با سلام – متاسفانه مثل اغلب سایتهای ایرانی اشاره به همه چیز فرمودین جز همون راه حل گیاه درمانی !!!!!

  • با سلام و تشکر از اعلام نظر صادقانه شما کاربر عزیز.
   برای رسیدن به راه گیاه درمانی باید از متخصصین استفاده بفرمایید.
   ما نیز در این مطلب به یکی از این متخصصین اشره کردیم تا عزیزانی که نیاز به درمان دارند به ایشان مراجعه نمایند.

 9. منم همین درمان و انجام دادم تقریبا ۴۵۰۰۰۰ تومان هزینه کردم یه برنامه ۲۳ روزه بود سنگهام بیشتر هم شده. متاسفانه جواب نداد. حالا دنبال راه های دیگه ای هستم

  • سلام
   من پیش دکتر صانعی رفتم یه دوره ی بیست و خورده ای روزه و حدود چهارصد تومن هزینه کردم
   اما در نهایت هیچ اتفاقی نیفتاد و به دلیل حرکت سنگ ها التهاب پانکراس هم گرفتم که خیلی خطرناکه دردهام خیلی زیاد شده دکتر گفته باید عمل کنم سریعتر اما بخاطر ترس هنوز نرفتم :(

 10. من ۳۸ سال دارم و وقتی از شدت درد در ناحیه شکم و ستون مهره در بیمارستان بستری شدم با انجام سونوگرافی بهم گفتند که کیسه صفرا کلا از سنگ پر شده و باید عمل جراحی انجام دهم اکنون یک ماه است که دنبال درمان از طریق طب سنتی هستم بیشتر عطاری ها بهم مصرف سرکه سیب و عسل را پیشنهاد داده اند و چند روزی است که از آن استفاده می کنم. که با سایت شما آشنا شدم .

 11. امیرحسین صانعی

  با سلام
  بنده به اطلاع شما عزیزان میرسانم که نشانی دکتر سعید صانعی تغییر کرده است و من به شما عرض خواهم کرد:
  پاسداران ، انتهای بوستان دوم نبش اسلامی ، ساختمان دندان پزشکان ، پلاک ۵ ، طبقه سوم ، واحد ۵
  شماره ی تماس ۲۲۳۰۹۴۵۰

 12. سلام صوفی هستم نزدیک سه ساله سنگ کیسه صفرا دارم شاید ماهی یک یا دو بار درد در معده وپشت بالای کمرم گردا گرد درد شدید مگیرد نمی خواهم جراحی کنم ایا با داروی گیاهی میشود درمان شد خانمی هستم ۵۵ ساله متشگرم

  • از بین بردن سنگ کیسه صفرا با استفاده از روش طبیعی

   این روش در مورد افراد بسیاری موثر واقع شده است. اگر شما استفاده کردید و مفید بود لطفا آن را به دیگران هم توصیه نمایید. هیچ هزینه‌ای را به دکتر نمی‌پردازید و فقط سود ان نصیب استفاده کننده می‌شود و شما که معرف این روش بوده‌اید اجر می‌برید.
   ما سنگ کیسه صفرا را در حالت عادی مورد اعتنا قرار نمی‌دهیم و در صورتی که همه دارای سنگ کیسه صفرا هستند. بیشتر مواقع علت سرطان کیسه صفرا همین سنگ کیسه صفرا است. سرطان هم می‌تواند اولین ناراحتی کیسه صفرا نباشد. دکتر چیونان چینی معتقد است که مسایل متعدد دیگری نیز می‌تواند باعث سرطان شود ولی این هم یکی از آنهاست.
   تحقیقات در چین نشان داده است که اغلب کسانی که دچار سرطان می‌شوند سنگ هم دارند. ما همه سنگ کیسه صفرا داریم و مهم نیست که کوچک است یا بزرگ یا تعداد ان زیاد است یا کم ولی داریم.
   یکی از عوارض سنگ کیسه صفرا احساس نفخ و سنگینی است بعد از یک وعده غذای همراه با پرخوری.
   احساس می‌شود که غذای خورده شده هضم نمی‌شود. اگر جدی‌تر شود احساس درد در ناحیه کبد است.
   بنابراین چنانچه فکر می‌کنید شما هم سنگ کیسه صفرا دارید ماروش زیر را جهت دفع طبیعی انها به شما پیشنهاد می‌کنیم.
   این روش برای کسانی که دارای کبدی ضعیف هستند نیز مفید فایده است چون کبد و کیسه صفرا در کنار هم ومکمل هم هستند.
   رژیم:
   ١) برای پنج روز اول، هر روز ۴ لیوان آب سیب یا این که ۴ یا ۵ عدد سیب میل نمایید. هر کدام که ترجیح می‌دهید. البته آب سیب باعث نرم شدن سنگ‌ها می‌شود. در طول این ۵ روز وضعیت غذایی‌تان همان وضع معمول خودتان است.

   ٢) در روز ششم شام میل نکنید.

   ٣) در ساعت ۶ بعد از ظهر،یک قاشق چایی خوری سولفات منیزیم (اپسوم سالت) را با یک لیوان اب ولرم میل کنید.

   ۴) در ساعت ٨ بعد از ظهر نیز مورد ٣ را تکرار کنید. سولفات منزیم موجب باز شدن مجرای کیسه صفرا می‌شود.

   ۵) در ساعت ١٠ بعد از ظهر نصف فنجان روغن زیتون را با نصف فنجان آب لیموی تازه بخوبی مخلوط کنید و میل نمایید. روغن زیتون در واقع مسیر حرکت سنگ را روغن کاری می‌کند و دفع سنگ را اسان‌تر می‌کند. یک فنجان مساوی ٢۵٠ میلی‌لیتر. یک فنجان آب لیمو مساوی حدود آب ٣ عدد لیموی آبدار بزرگ است.

   صبح روز بعد شما سنگ‌های سبز رنگی را در مدفوع خود مشاهده خواهید کرد. آنها در کاسه توالت غوطه ورند. اگر خواستید می‌تواند آنها را بشمارید. من بیمارانی داشته‌ام که تا ۴٠، ۵٠ و حتی تا ١٠٠ سنگ دفع کرده‌اند.
   دوستان عزیز،من همین یک هفته پیش به خواهرم این نسخه رو از اینترنت پیشنهاد دادم،خدا شاهده ۲ تاسنگ کیسه صفرا دفع کرد،به امید شفای تمام بیماران.موفق باشید،التماس دعا.

 13. سلام مادر من ۸۴ ساله است و حدود ۱۵ سال است سنگ صفرا دارد و چون ناراحتی قلبی دارد دکتر اجازه بیهوشی ندادند که عمل بشوند و همیشه دل درد شدید دارد تا بحال با خوردن قرص مسکن آروم میشدن به تازگی حتی با خوردن مسکن هم خوب نمیشوند مطالب شما را خواندم و چند نفر استفاده از نمک سولفات منیزیم را به من پیشنهاد دادن اما نگرانم ایشان چون سن اشان بالا است و ناراحتی قلبی دارند میتوانن این درمان را تحمل کنند در ضمن وزن اشان ۴۴ کیلو است

 14. من حدود یکسال است دچار همین مریضی ام و دکتر بهم یه کپسول تجویز کرد که دارم استفاده میکنم اوایل خوب بود و هر نوع غذایی میخوردم اما دو هفته است که دوباره درد شدید شروع شده و حتی مسکن قوی هم نتونسته ارومش کنه به فکر عمل جراحی افتادم که پس از جستجو در اینترنت به سایت شما برخوردم امیدوارم روش درمان دکتر صانعی جواب بده و نیازی به برداشتن کیسه صفرا نباشه البته اگر بتونم نوبت بگیرم

 15. با سلام

  دوستان کسی جدیدا پیش دکتر صانعی رفتi که نتیجه گرفته باشه؟لطفا حتما اطلاع رسانی کنید.ممنون

 16. من سه سال درگیر این بیماری هستم از سال قبل درد شدید و متداوم شده که دردی بسیار شدید و وحشتناک است که با هیچ درد دیگری قابل مقایسه نیست. به علت بروز اختلال در تنفس و پایین آمدن فشارخون و تهوع، فقط می توان با آمپول های مسکن و تزریق سرم تاحدودی مهارش نمود. درمان شیمیایی و گیاهی درد را تسکین داده ولی کامل از بین نمی برد. پزشکان اصرار بر جراحی دارند و بیماران اصرار بر درمان…. چند ماهی با رژیم گیاهی درد از بین رفته ولی سنگ ها نابود نمی شوند… امیدوارم دیگر دوستان بتوانند درمان کامل را تجربه کنند.

 17. من استرالیا زندگی میکنم و به دکتر صانعی دسترسی ندارم . دکتر متخصص به من گفته سنگ کیسه صفرا دارم و باید عمل کنم . ولی خواندم که اقای دکتر صانعی دارویی میدهد که سنگ دفع میشود چه کنم که این دارو را اینجا تهیه کنم؟؟؟ لطفا کمکم کنید . خیلی نگرانم.

  • سلام خانم فروزان، طب سنتی در بحث پیشگیری کاربرد داره و شما برای نجات خودت سریعا عمل کن. عمل شما لاپاروسکوپیه و خیلی ساده؛ مثل عمل آپاندیسه. جای نگرانی نیست و براحتی صفراتون رو در میارن و با سلامتی به زندگیتون ادامه میدین.

 18. سلام دوستان کسی میدونه سولفات منیزیم را از کجا میشه تهیه کرد. من هم چند ساله سنگ دارم و یک بار پیش دکتر سنتی در موسسه بوعلی در شهر قم رفتم داروی او هم مشابه همین بود اما بجای سولفات از پودر سنگناک و بجای آب لیمو از گریپ فوروت استفاده کردم .اما ساعت ۱۲ شب دچار حالت بدی شدم و اسهال استفراغ گرفتم .البته تا حدود ۸ ماه دیگر دردی نداشتم اما الان ۲ ماه است که دردم شدید شده سنگ من هم ۲۹ میلی است خواهشا اگر نتیجه گرفتید اعلام کنید تا ما هم انجام دهیم ممنون.

 19. محمدحسن سلطاني

  سلام من سنگ صفرا دارم درد ندارد در چکاب متوجه شدم ادرس دکتر معالج گیاه در مانی را میخوام لطفن این ادرس بدین ممنون

 20. سلام دوستان برای درمان سنگ صفرا ۲۱ میلیمتری در طب سنتی و یا بدون جراحی تجربه ای دارید لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*