یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / طب سنتی / خواص انبه
خواص انبه
انبه

خواص انبه

خواص انبه

1-پیشگیری از سرطان: تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیبات آنتی‌اکسیدان انبه از سرطان‌های روده، سینه، خون و پروستات پیشگیری می‌کند. این ترکیبات شامل کرستین، ایزوکرستین، استراگالین، فیستین، اسیدگالیک و متیل گالات و همچنین آنزیم‌های مختلف می‌باشد.

2-کاهش کلسترول: محتوی بالای فیبر، پکتین و ویتامین C در انبه به کاهش کلسترول کمک می‌کند. www.webgoftar.com

3-پاکسازی پوست: هم داخلی و هم خارجی برای پوست قابل استفاده است. انبه منافذ بسته شده‌ی پوست را باز کرده و جوش‌ها را ازبین می‌برد.

4-سلامت چشم: یک فنجان انبه خرد شده 25 درصد از میزان مورد نیاز روزانه از ویتامین A را فراهم می‌کند که به بهبود بینایی کمک کرده و از شب‌کوری و خشکی چشم جلوگیری می‌کند.

5-قلیایی کردن کل بدن: اسیدتارتاریک، اسیدمالیک و کمی اسیدسیتریک موجود در این میوه به حفظ ذخیره قلیایی بدن کمک می‌کند.

6-کمک به دیابتی‌ها: انبه به تنظیم سطح انسولین در خون کمک می‌کند. در یک داروی خانگی سنتی برگ‌های آن را در آب جوشانده، شب تا صبح در آب خوابانده و بعد جوشانده را صبح مصرف می‌کردند. انبه همچنین شاخص گلیسمی پایینی دارد (41-60) به همین علت مصرف متوسط از آن سطح قند خون را بالا نخواهد برد.

7-افزایش قوای جنسی: انبه منبع بسیار خوبی از ویتامین E می‌باشد. با این حال ارتباط خوب بین میل جنسی و ویتامین E ابتدا با یک کلیت بخشی اشتباه روی تحقیقات بر روی موش‌های آزمایشگاهی ایجاد شد و تحقیقات بیشتر نشان داده است که مقدار متعادل از آن در این زمینه مفید است.

8-تقویت گوارش: پاپایا تنها میوه‌ای نیست که حاوی آنزیم‌هایی است که پروتئین را تجزیه می‌کنند. میوه‌های زیادی مثل انبه نیز هستند که این خاصیت مفید را دارند. فیبر موجود در انبه همچنین به هضم و دفع غذا کمک می‌کند.

9-کمک به دفع گرما: گرفتن آب این میوه و مخلوط کردن آن با آب و شیرین کننده به خنک کردن بدن و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن کمک می‌کند.

10-تقویت سیستم ایمنی بدن: میزان بالای ویتامین C و A در انبه به اضافه انواع مختلف کاروتنوئیدها سیستم ایمنی بدن شما را سالم و قوی نگه خواهد داشت.

واقعیات و جزئیات

نسبت به تمام میوه‌ها در سراسر جهان، میزان مصرف انبه تازه از سایر میوه‌ها بیشتر است.

این میوه متعلق به 4000 سال پیش بوده است.

این میوه با گیاهان دیگری مثل پسته و بادام‌هندی هم‌خوانواده است.

این میوه که بیشتر در هند رشد کرده و مصرف می‌شود، به سافدا (safeda) معروف است.

انبه 1000 نوع مختلف دارد.

 

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*