شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشی / خداداد عزیزی: ناصرخان همیشه واقعیت‌ها را می‌گفت و به کسی باج نمی‌داد./ پوما در جام جهانی ۹۸ به فدراسیون ۵ هزار مارک هم داد.
خداداد عزیزی: ناصرخان همیشه واقعیت‌ها را می‌گفت و به کسی باج نمی‌داد./ پوما در جام جهانی ۹۸ به فدراسیون ۵ هزار مارک هم داد.

خداداد عزیزی: ناصرخان همیشه واقعیت‌ها را می‌گفت و به کسی باج نمی‌داد./ پوما در جام جهانی ۹۸ به فدراسیون ۵ هزار مارک هم داد.

خداداد عزیزی: ناصرخان همیشه واقعیت‌ها را می‌گفت و به کسی باج نمی‌داد./ پوما در جام جهانی ۹۸ به فدراسیون ۵ هزار مارک هم داد.

فردا سومین سالگرد فوت ناصرحجازی است و خداداد عزیزی می‌گوید: «ناصر خان… همیشه جایش خالی بوده هست. حتی وقتی بود، جایش خالی بود.»

به گزارش خبرآنلاین؛ مهاجم سال‌های نه چندان دور فوتبال ایران، درباره رفتاری که با ناصرحجازی در فوتبال ایران شد، توضیح می‌دهد: «من فکر می‌کنم با او رفتار خوبی نشد، چه زمانی که فوت کرد و چه زمانیکه زنده بود. ناصرخان همیشه واقعیت‌ها را می‌گفت و به کسی باج نمی‌داد. او آدم رک بود و حرفش را پوست کنده می‌زد. به خاطر همین خیلی‌ها از ناصرخان خوششان نمی‌آمد. او به هر کسی باج نمی‌داد. ناصرخان از کسی تعریف و تمجید نمی‌کرد، به خاطر همین خیلی‌ها با او دشمنی کردند.»  http://www.webgoftar.com/

عزیزی ادامه می‌دهد: «متاسفانه الان که ناصرخان نیست خیلی‌ها از او تعریف تمجید می‌کنند. همه شده‌اند دوستان او. اما زمانیکه در قید حیات بود، همین دوستانش به او کم محبتی کردند.»

خداداد عزیزی هم همواره صراحت لهجه داشته و شاید خیلی‌ها هم به همین خاطر او را دوست نداشته باشند. عزیزی در این باره می‌گوید: «دو چیز در فوتبال هست که آدم‌های فوتبالی، غیر فوتبالی، سیاسی، سر‌شناس، نا‌شناس و… دنبالش هستند. اول شهرت و بعد پول. الحمدالله من هر دو را دارم. هم شهرت دارم و هم از نظر مالی دستم به دهانم می‌رسد. برای همین نگران نیستم که بعد‌ها ممکن است چه اتفاقی بیفتد. اصلا می‌خواهد چه شود؟ به من تیم ندهند؟ الان چند سال است نداده‌اند اتفاقی افتاده؟ یا می‌خواهند زیر آبم را بزنند. باشد بزنند. کار من فوتبال است و مردم به من محبت دارند، بقیه چیز‌ها دیگر زیاد مهم نیست.»

حتی بعد از مرگ ناصرحجازی رفتار خوبی با او نشد. بار‌ها ساعت مراسم تدفین و دور آخر او عوض شد. خداداد هنوز این اتفاق‌ها را یادش نرفته است: «یک عده می‌دانستند مردم چقدر ناصرخان را دوست دارند. حتی پرسپولیسی‌ها او را از ته دل دوست داشتند. در فوتبال ما اسطوره کشی عادی شده است. به نظر من این چیز‌ها عادی است. ما در زمان حیات هم اسطوره‌هایمان را می‌کشیم. اگر واقعا با صداقت مراسم را برگزار می‌کردند، اتفاق عجیب و غریبی می‌افتاد. مردم ناصرخان را خیلی دوست داشتند و حضورشان تاریخی می‌شد. اما انگار یک عده دوست نداشتند چنین مراسمی برگزار شود.»

احمدرضا عابدزاده هم جزو چهره‌های محبوبی است که در فوتبال ایران به حقش نرسید. خداداد عزیزی این را تائید می‌کند و می‌گوید: «ببیند اسطوره کشی هست دیگر. ما با امثال حجازی، دایی و عابدزاده بعد از خداحافظی چه رفتاری کردیم؟ برای دایی بازی خداحافظی گذاشتیم؟ او که اینهمه به فوتبال ما خدمت کرد. اگر شناسنامه فوتبال‌مان را ورق بزنیم علی دایی از نظر شهرت و کارنامه در فوتبال ایران اول است. حتی در آسیا هم او آن بالاهاست. دایی جایی بازی کرده که سطحش بالا بوده. با همین کریم باقری چه رفتاری کردیم؟ بازی خداحافظی‌اش را گذاشتیم در امارات که با شیخ‌های عرب خداحافظی کند؟ این یا عمدی بود یا سهوی و یا نابلد بودن کار.»

حرف‌های آخر خداداد عزیزی هم درباره تیم ملی است و وضعیت این روز‌هایش: «تیم ملی باید همینطور ادامه بدهد. به امید خدا بتوانیم تا جام جهانی با این اردو‌ها آماده شویم. ولی به نظرم اگر تیم ملی بتواند در جام جهانی آبرومندانه بازی کند، کافی است حالا حذف زیاد مهم نیست. مردم هم قطعاً این را می‌دانند و توقع زیادی از تیم ملی ندارند. قرار نیست بچه‌های ما ۷، ۸ تا به هر تیم بزنند و صعود کنند. مردم این چیز‌ها را درک کرده‌اند. امیدوارم فقط آبرومندانه بازی کنند.»

او درباره وضعیت لباس‌های تیم ملی هم می‌گوید: «من که پیراهن‌ها را ندیدم آب رفته باشد. ولی یادم هست در جام جهانی پوما به ما کلی لباس داد و ۵ هزار یورو هم به فدراسیون فوتبال داد. ولی الان ما تنها تیمی هستیم که می‌خواهیم با آل اشپورت در جام جهانی بازی کنیم. این قرارداد را مسئولان فدراسیون فوتبال بسته‌اند و باید خودشان درباره‌اش حرف بزنند.»

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*