شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشی / جزئیات مرحله انتخابی جام جهانی در قاره آسیا
جزئیات مرحله انتخابی جام جهانی در قاره آسیا

جزئیات مرحله انتخابی جام جهانی در قاره آسیا

جزئیات دقیق مرحله انتخابی جام جهانی در آسیا/ جایی که بعید است به استرالیا بخوریم

کارلوس کروش نگران است. او می‌گوید بدون برنامه ریزی درست برای ادامه کار تیم ملی به مشکل می‌خوریم چون گروه بندی جدید بازیهای انتخابی جام جهانی کار صعود را سخت‌تر کرده است. ترسی که خیلی دور از انتظار است. در ادامه می‌توانید جزئیات سیستم جدید امتیاز دهی را بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کنفدراسیون فوتبال آسیا با انجام تغییراتی در نحوه برگزاری مسابقات، دو تورنمنت مقدماتی جام جهانی و مقدماتی جام ملت‌های آسیا را در هم ادغام کرده است. نحوه برگزاری مسابقات بدین صورت است:

مرحله اول:

در مرحله اول تیم‌هایی که در رده بندی آسیا در رتبه ۳۵ تا ۴۶ هستند، در دو مسابقه رفت و برگشت طی روزهای ۲۱ و ۲۶ اسفند ۹۴ به مصاف هم می‌روند و ۶ تیم برنده به ۳۴ تیم بر‌تر آسیا می‌پیوندند تا ۴۰ تیم وارد مرحله دوم شوند. تیم‌های هند، سریلانکا، یمن، کامبوج، تایوان، تیمور شرقی، نپال، ماکائو، پاکستان، مغولستان، برونئی و بوتان در این مرحله باید به میدان بروند.

مرحله دوم:

در مرحله دوم مسابقات، ۴۰ تیم در ۸ گروه ۵ تیمی قرار می‌گیرند و بصورت رفت و برگشت باهم روبرو می‌شوند که مسابقات این مرحله از روز ۲۱ خرداد ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۹ فروردین ۹۵ به طول می‌انجامد. ایران در این مرحله مثل ادوار قبلی با تیم‌های متوسط مثل اندونزی، اردن، عمان، کویت، سوریه، تاجیکستان، ویتنام، تایلند، مالزی، سنگاپور، لبنان، فلسطین و… همگروه خواهد شد و احتمال دیدار با کره جنوبی، استرالیا، ژاپن و… خیلی ضعیف است. ۸ تیم قهرمان گروه‌ها و ۴ تیم از بهترین تیم‌های رده دوم جداول ۸ گانه و در مجموع ۱۲ تیم به دور سوم مسابقات راه می‌یابند. این ۱۲ تیم با صعود به مرحله سوم سهمیه جام ملت‌های ۲۰۱۹ را نیز بدست می‌آورند. روزهای مسابقات نیز بدین ترتیب خواهد بود: ۲۱ و ۲۶ خرداد، ۱۲ و ۱۷ شهریور، ۱۶ و ۲۱ مهر، ۲۱ و ۲۶ آبان ۹۴ و ۵۱ و ۱۰ فروردین ۹۵.

مرحله سوم:

مرحله سوم مسابقات برای ۱۲ تیم صعود کرده مرحله دوم اختصاص به مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ دارد. ۱۲ تیم صعود کرده از مرحله قبل در دو گروه ۶ تیمی تقسیم می‌شوند و بصورت رفت برگشتی ماراتن صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ را آغاز می‌کنند. در صورتی که آسیا ۴ سهمیه مستقیم در جام ۲۰۱۸ داشته باشد، تیم‌های اول و دوم گروه‌ها بصورت مستقیم راهی جام جهانی می‌شوند و تیم‌های سوم دو گروه در دو بازی رفت و برگشت دیدار می‌کنند و تیم برنده به پلی اف بین قاره‌ای راه می‌یابد که البته هنوز مشخص نشده است که این تیم پنجم باید با نماینده کدام قاره باید روبرو شود؛ آمریکای جنوبی یا آمریکای شمالی.

مسابقات این مرحله که در واقع مرحله نهایی مبارزه برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ است از ۱۰ شهریور ۹۵ آغاز می‌شود و تا ۱۵ شهریور ۹۶ به طول می‌انجامد. هر تیم در این مرحله باید ۱۰ بازی انجام دهد و در این مرحله احتمال همگروهی ایران با قدرت‌های بزرگ قاره مثل کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و… وجود دارد.

از آنجایی که جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا با حضور ۲۴ تیم برگزار خواهد شد، بنابراین به جز ۱۲ تیمی که در مرحله دوم انتخاب شده و برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ مبارزه خواهند کرد، ۱۲ تیم دیگر باید انتخاب شود. از بین ۲۸ تیم حذف شده در مرحله دوم مسابقات که دیگر شانسی برای جام جهانی ۲۰۱۸ نخواهند داشت، ۲۴ تیم که بهترین عملکرد را داشته‌اند انتخاب می‌شوند و در ۶ گروه ۴ تیمی باهم مسابقه می‌دهند و در ‌‌نهایت تیم‌های اول و دوم این شش گروه (مجموعاً ۱۲ تیم) راهی جام ملت‌های ۲۰۱۹ می‌شوند تا ترکیب ۲۴ تیم این مسابقات تکمیل شود.

انتشار توسط 8 تم

یک نظر

  1. Your’s is a point of view where real inclielgente shines through.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*