پنج شنبه , دی ۲۸ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / طب سنتی / تخلیه سنگ های کبد و کیسه صفرا سولفات منیزیم
تخلیه سنگ های کبد و کیسه صفرا سولفات منیزیم
تخلیه سنگ کیسه صفرا

تخلیه سنگ های کبد و کیسه صفرا سولفات منیزیم

تخلیه سنگ های کبد و کیسه صفرا سولفات منیزیم

۱ . مجراهای کیسه صفرا رو باز‌تر می‌کنه
۲. مسهل و باعث تخلیه روده‌ها می‌شه
۳. باعث می‌شه چیزی که توی روده‌ها می‌ریزه به سمت پایین بره (در نتیجه فرد بالا نیاره)
روغن زیتون: هر روغنی می‌تونه باشه چون مسئله اصلی چربی هست که باعثِ این بشه که کبد و کیسه صفرا برای هضم چربی صفرا‌ها رو بریزن روی چربی تا هضم بشه و چون روغن زیتون بهترین روغنه این روغن پیشنهاد شده چون یک عالمه روغن باهم خورده می‌شه یک عالمه صفرا ریخته می‌شه پس سنگ‌ها هم با روغن‌ها حرکت می‌کنن و بیرون می‌ریزن.
دلیل ۲. روغن بودن باعث سُر شدن سنگ‌ها می‌شه و درنتیجه موقع دفع، راحت، سُر و لیز بیرون میان. روغن زیتون کامزیت به نظرم بهترینه که توی سوپر مارکت‌ها نیست بلکه توی ترشی و زیتون فروشی هاست
آبمیوه: بخاطر اینه که اون همه روغن زیتون گلو رو نسوزونه و مزه رو بهتر کنه و همچنین برای کبد و صفرا خوبه آبمیوه گفته شده که یا گریپ فروت، یا مخلوط لیمو ترش و پرتقال که من یک بار فقط پرتقال رو قاطی کردم خیلی بد مزه بود ولی گریپ و تلفیق پرتقال و لیمو خوش مزه هست.
آب سیب: سیب ماده‌ای به نام پکتین داره که باعث می‌شه سنگ‌ها نرم بشن در نتیجه دفع رو در تمام مراحل راحت‌تر می‌کنه، گفته شده هر روز یک لیتر آب سیب به مدت یک هفته قبل از شروع اولین عملیات خورده بشه ولی من فقط روزی چهار تا سیب خوردم که البته فکر می‌کنم همونم لازم نبود درکل این هم هست ولی جزوه مستحبات خیلی خوبه.
عملیات اصلی: از صبح غذا را سبک بخورید ۴ ساعت قبل از خواب: یک لیوان آب + یک قاشق سولفات منیزیم درست کنید و بخورید. این برای اینه که روده‌ها تمیز شوند و تخلیه انجام بشه. بعد ازین تا شب اگر می‌خورید، خیلی خیلی سبک بخورید وگرنه بهتره نخورید من خودم این رو اوایل انجام می‌دادم و بعد نکردم، چون مسئله اصلی این هست که روده‌ها تخلیه بشن و گرنه یک لیوان برای بالا نیاوردن کافی هست. ۲ ساعت قبل از خواب: یک لیوان دیگه، که به احتمال زیاد قار و قور‌ها بیشتر و اگر چیزی هست تخلیه می‌شه. موقع خواب: درست کردن معجون: سه چهارمِ لیوان آبمیوه (گریپ فروت یا لیمو+ پرتقال)+ نصف لیوان روغن زیتون که اگر می‌خواین قوی‌تر بشه سه چهارم هم می‌تونید بریزید. رخت خواب را درست کنید چون باید بعد از خوردن آن سریع دراز بکشید آن هم طوری که سر و سینه تا حدودی بالا‌تر از شکم قرار گیرند کنار تخت خواب بایستید (ننشینید بایستید) و معجون رو هم زده تقریبا ۱۵ بار و مستقیم همه رو ببلعید (زیاد نباید طول بکشه چون اثر یک دفعه بودنش از بین می‌ره و صفرا‌ها یک دفعه نمی‌زنن بیرون و به سنگ‌ها نیروی کمتری برای تخلیه وارد می‌شه) به نظرم بهتره که قبل از خوردن، هم‌زده بشه چون روغن، باز هم بعد از مدتی یک مقداریش میاد بالا و باید دوباره هم‌زده بشه. و بلافاصله دراز بکشید به طوری که سرو سینه بالا‌تر از روده‌ها باشند تا سنگ‌ها راحت‌تر از بالا به پایین بریزند و برنگردند اگر نمی‌تونید، طرف راست بخوابید و زانو‌ها را جمع کنید (زانو‌ها به سمت سر) کاملا دراز بکشید و برای حداقل بیست دقیقه حرکت نکنید صحبت هم نکنید (مستحبات هست به نظرم) آگاهی رو به کبد معطوف کنید (معطوف کردن آگاهی به یک اندام باعث ریلکس شدن اون می‌شه) ممکنه که نصف شب بخواین تخلیه کنید ممکن هم هست صبح ولی اگر حالت تهوع و بیحالی داشتین طبیعیه و برطرف می‌شه.
روز بعد: هر موقع که بلند شدین البته نه قبل از ۶، سومین لیوان (سولفات منیزیم) رو بخورید و بدن رو در حالت ایستاده (نا‌خوابیده) نگه دارید. دو ساعت بعد یک لیوان دیگه من خودم بعد از صبح فقط یک لیوان می‌خوردم و به نظرم کافی بود رژِیم غذایی رو با آب‌میوه و میوه و سپس با غذای سبک شروع کنید (مستحبات) روده‌ها قبل و بعد باید تخلیه بشن، قبلش برای اینه که فشار نیاره تا مجرا کاملا باز و بهتر تخلیه شه، و بعدش بخاطر اینکه سنگی توی روده‌ها باقی نمونه که اگر بمونه ممکنه درد بکنه و بعد اگر بازهم بمونه ممکنه عفونت بکنه که خیلی بعیده باید تخلیه کامل رو انجام داد چون سنگ‌هایی که می‌خواهند تخلیه شوند جابه جا می‌شوند و رو میان و سبب درد و مشکل می‌شوند هر تخلیه رو برای اینکه فشار نیاد می‌تونیم هر دو روز یا سه روز یک بار انجام بدیم خود ِ آبِ میوه هم باعث باز شدن مجرای صفرا می‌شه، مخصوصا لیمو که از آهکی شدن و بودن جلوگیری می‌کنه و برای کبد و کلیه و… خوبه در صورتی که فرد خیلی مشکل داشته باشه می‌تونه حوله گرم بزاره روی کبدش خوبه که قبلش حموم گرفته بشه تا مجرا‌ها باز بشه در روزی که این کار رو انجام می‌دین بهتره که غذا سبک خورده بشه هر چند که سولفات منیزیم تخلیه می‌کنه و خیلی بعیده مشکلی پیش بیاد در صورتی که فکر کردید که بعد از تخلیه کامل سنگی مانده می‌توانید روغن کرچک برای تخلیه روده‌ها استفاده کنید سنگ‌ها بسته به نوعشون و قدیمی بودنشون می‌تونن، سبز، زرد سیاه باشن یا اهکی شده باشن.
کبد سالم => صفرا سالم => خون سالم، در کل خیلی آسون و راحتِ و اصلا هم ناراحتی‌ای نداره فقط ممکنه که موقع دفع کمی بخواد که زور بزنید. روز اول و دوم صد‌ها و صد‌ها سنگ خیلی ریز بیرون میاد و بعد‌تر با مقدار خیلی کمتر اما بازهم زیاد‌تر از انتظار درشت، درشت که در کل بعد از هفت بار تخلیه کامل شد ولی باید یک یا دوبار دیگه هم انجام بشه تا مطمئن بشیم که ۹۹% تخلیه شده.

انتشار توسط 8 تم

۱۰ نظر

 1. این سولفات منیزیم که گفتید رو از کجا بیاریم؟ خطرناک نیست؟ مگه شیمیایی نیست؟

  • با سلام خدمت کاربر گرامی، در نظر داشته باشید تمامی توضیحات رو باید تحت نظر دکتر طب سنتی انجام بدهید و در مشورت با دکتر باشید.

  • از داروخانه
   ابدا خطر ناک نیست
   سدیم کلرید نمک است
   سولفات منیزیم هم نمک :)
   بعضی هر روز صبح میخورند برای خاصیتش (منیزمی که دارد )

 2. سه تا سنگ از بیشتر از ۱۰ میلیمتر قطر داره آیا دفع سنگها با همین روش آسان است که این کار را بکنیم؟ یا حتما باید بستری بشویم تحت نظر طب سنتی ؟
  آنزیم کبدی در اثر وجود سنگها بالا می رود؟

 3. سولفات منیزیم را از داروخانه های دامپزشکی به نام تجاری پورگاتیو می تونید تهیه کنید

 4. سلام. به جای سولفات منیزیم از نمک دریایی می شود استفاده کرد؟

  • خیر ، سولفات منیزیم مسهل است و مجراهای کبد را باز میکند ، نمک دریا مسهل نیست و روده شما قبل عمل تخلیه ، پاکسازی نشده در نتیجه فرمان ترشح و ازادسازی صفراهای بسیار داده نخواهد شد

 5. این روش برای دفع سنگ کلیه هم خوبه یا نه ؟

  • بله بسیار خوبه ، بهبود کبد برای بهبود کل بدن بسیار مفید هست و یکی از ارگان های سم زدایی را شما بهبود ببخشید قطعا روی ارگان دیگر ِ دفع سموم کمک بزرگی خواهد بود ، اما در حد بهبود میتوانید انتظار داشته باشید تا اینکه کاملا دفع شوند یا معجزه ای شود هر چند ممکن است که ان قدر بهبود پیدا کنید که ان هم اتفاق بیافتد ، پیشنهاد میکنم به کتاب بیماری های مفصلی (فرخنده کشفی ، انشارات نسل نواندیش) نگاهی بیاندازید و یا نگاهی به مقالات خامگیاهخواری برای درمان و دفع سنگ کلیه : )

 6. سلام پورگاتیو همون نمک خوراکی سولفات منیزیم هست؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*