یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی فرهنگی / تخلیه تهران به خاطر آلودگی هوا ؟
تخلیه تهران به خاطر آلودگی هوا ؟
آلودگی هوا

تخلیه تهران به خاطر آلودگی هوا ؟

وحید حسینی، مدیر شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پاسخ به سئوالی درباره لزوم تخلیه شهر گفت: چنین چیزی در منابع علمی وجود ندارد و این موضوع، یک شایعه در شبکه‌های اجتماعی است.

وی در پاسخ به این سوال که:

آیا اعداد اعلام شده شاخص آلایندگی در برخی محلات تهران از جمله سوهانک در ارقام ۲۳۸صحیح است؟ آیا شما وظیفه هشدار جهت تخلیه شهر طبق استانداردهای بین الملی را دارید یا خیر؟

در خصوص عدد آلایندگی و تخلیه شهر، اصلا در استانداردهای بین المللی چنین چیزی ندیدم. ما متدمان را مانند متد آمریکا محاسبه می‌کنیم و تصمیمات محلی بر این اساس گرفته می‌شود.

و مثلا اگر اعداد از ۱۵۰ رفت بالا، تصمیماتی می‌گیرند. در دایران از بالای ۲۰۰ تصمیم گیری به تعطیل می‌کنند. ما درخواست کردیم این دعدد را بازنگری کنند. چون بالا‌تر از ۲۰۰ وضعیت ناجوری است. الان روشی که محیط زیست به ما می‌گوید متوسط گیری است.

نه اعداد بالای آلایندگی در محله‌ای مانند سوهانک یعنی ۲۳۸ برای ما ملاک است و نه اعداد پایین تری که در برخی از ایستگاه‌ها ۱۱۰ و ۱۲۰ است. متوسط این اعداد امروز روی ۱۶۲ بود. هر چند بحثهایی در وزارت بهداشت و محیط زیست است که این متد را بازبینی کنند.

بحث تخلیه شهر در آلودگی بالای ۱۸۰ هم مبنایی ندارد و جایی را ندیدم بر این اساس تصمیم خاصی گرفته شود.

داستان دانشگاه سوربن و این‌ها ساختگی است. من روی سایت دانشگاه یا منبع متقنی چنین چیزی را ندیدم. یک شایعه بود که گسترده در شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

منبع: خبرآنلاین

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*