چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشی / تاج: کفاشیان هم می‌خواهد قرارداد کی‌روش را تمدید کند
تاج:  کفاشیان هم می‌خواهد قرارداد کی‌روش را تمدید کند
کفاشیان و کی‌روش

تاج: کفاشیان هم می‌خواهد قرارداد کی‌روش را تمدید کند

تاج: لیگ برتر امسال را45 درصد ارزان کردیم!/کفاشیان هم می‌خواهد قرارداد کروش را تمدید کند

 http://www.webgoftar.com/

مهدی تاج، نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین می‌گوید کاری کرده که بازی‌های سال بعد لیگ برتر به شدت پول کمتری از بودجه بیت المال هزینه کند. اتفاقات مدیریتی در باشگاه راه آهن بهانه مناسبی بود برای طرح این سئوال از ریس سازمان لیگ برتر. اینکه آیا تیمی می‌تواند با مالکین گمنام در لیگ حاضر باشد؟ که او در این باره پاسخ داد:«البته مالکین استیلی را به عنوان نماینده‌شان معرفی کردند و الان مشخص است که او اسمش در رأس قرار گرفته. البته هر کسی که در این تیم سمت داشته باشد دیگر نمی‌تواند در تیم دیگری مثلاً پرسپولیس مسئولیت داشته باشد. من این ماجرا را خیلی شفاف به آقای امیر خادم هم که نماینده وزیر در بحث خصوصی سازی باشگاه‌ها هستند گفتم، ایشان هم پذیرفتند. قرار شد این مشکل از سوی آقای استیلی حل شود که شنیدم انگار ایشان از پرسپولیس جدا شدند.» او درباره اینکه گمانه زنی‌ها نشان از این دارد که مالکین پشت پرده پرسپولیس اعضای هیات مدیره پرسپولیس و در رأس شان حمیدرضا سیاسی هستند هم گفت: «در این باره قانون منعی ایجاد نکرده که یک نفر اسپانسر یا مالک دو تیم باشد. یا مالک تیمی باشد و از تیم دیگری در مقام اسپانسر حمایت کند. ایراد وقتی است که مدیران یک تیم در تیمی دیگر نقش اجرایی داشته باشند. در این صورت است که کنفدراسیون خیلی حساس می‌شود.»

او سپس درباره سقف بودجه باشگاه‌ها و شرایط اجرایش می‌پردازد و می‌گوید:«ما لیگ را از نهم مرداد آغاز می‌کنیم و امیدواریم که امسال لیگ بهتری داشته باشیم. با قانون جوانگرایی توانستیم تیم‌ها را به سمت استفاده از بازیکنان زیر 23 سال سوق بدهیم. وقتی مربی 15 بازیکن بزرگسال دارد، نمی‌تواند 30 بازی لیگ و چند بازی حذفی را با این تعداد بازیکن تمام کند پس ناچار است تا از بازیکنان جوانش هم استفاده کند و این یک سرمایه بزرگ برای فوتبال مان است چون آتیه سازی به همراه می‌آورد. ما البته با این جوانسازی لیگ قیمت‌ها را هم شکستیم. همچنین سقف بودجه تیم‌ها که به اجرایش پایبند شده‌اند، سبب می‌شود تا امسال به میزان چشمگیری کاهش بودجه در فوتبال مان داشته باشیم. هر سال مد شده بود که 30 درصد هزینه‌های فوتبال بالا می‌رفت اما با تلاشی که داشتیم، توانستیم تورم 30 درصدی را مهار کنیم و با این جوانگرایی ها، 15 درصد هم هزینه‌های تیمداری سال قبل را کاهش بدهیم. این دستاوردی بزرگ است.»

او سپس با سئوال‌های ما از ماجرای کی‌روش روبرو شد. اینکه فدراسیونی‌ها نمی‌خواهند کی‌روش در فوتبال ایران بماند و قرار نیست قراردادش تمدید شود. نایب رئیس دوم کفاشیان اما این فرضیه را به کلی رد کرد و گفت:«اصلاً این طور نیست. من که خودم به شدت اصرار دارم او باید بماند. می دانم که الان جو طوری است که علی کفاشیان هم همین خواست را دارد اما باید مذاکرات طوری پیش برود که امکان توافق و تمدید قرارداد باشد.»

تاج که سال قبل بارها با کی‌روش درگیر شده بود، می‌گوید:«اگر به حرف‌های او دقیق دقت کنیم می‌بینیم همه خواسته‌هایش برای پیشرفت فوتبال است. او راست می‌گوید ما باید به جایی برسیم که برنامه یکسال‌مان را از همان شروع لیگ بدانیم. من و کی‌روش با گفت و گو به نتیحه خوبی با هم رسیدیم. به نظرم دیگر دلخوری‌ها هم با گفت و گو حل می‌شود. با مذاکره هم می‌شود از کی‌روش تخفیف گرفت و این ماجرا را حل کرد.»

اما این مشکل که کفاشیان شخصاً راضی به ماندن سرمربی تیمش نیست را چطور می‌شود حل کرد؟ او در این باره می‌گوید:«این طور که می گویید نیست. خود کفاشیان به من گفت می‌خواهد کی‌روش در تیم بماند و تمام تلاشش را در این باره انحام می‌دهد. بالاخره هدف همه ما موفقیت تیم ملی در جام جهانی است. ممکن است بین کفاشیان و کی‌روش دلخوری هم باشد اما وقتی دو طرف می‌توانند بنشینند و رودررودر این باره با هم حرف بزنند که دیگر مشکلی نیست. اختلاف برای حل کردن است. با هم حرف می‌زنند و مشکلات به مرور حل می‌شوند. بعد هم درباره آینده تصمیم می‌گیرند. به نظرمن که نگه داشتن کی‌روش در این شرایط بهترین تصمیم فدراسیون است. من در این باره با خود کفاشیان هم حرف زدم و او هم این حرف‌هایم را قبول داشت و گفت همه تلاشش را برای ماندن کی‌روش می‌کند.»

منبع: خبرآنلاین

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*