شنبه , آذر ۲۵ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / سیاسی / تأسیس مرکز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری
تأسیس مرکز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری

تأسیس مرکز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری

تأسیس مرکز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری در توئیتر پیشنهاد کرد یک «مرکز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری» به دستور رئیس‌جمهور تأسیس شود.

دکتر حمید ابوطالبی که هفته گذشته پس از بازگشت از سفر چین در توئیتر نوشته بود ایران بعد از اجلاس سیکا رهبری مبارزه با تروریسم، خشونت و افراطی‌گری را به عهده خواهد گرفت، این بار در مطلب تازه خود در توئیتر پیشنهاد کرده است تا یک مرکز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری به دستور رئیس جمهوری تأسیس شود.

ابوطالبی تأسیس این مرکز را گام نخست ایران در رهبری مبارزه با خشونت وافراطی‌گری در آسیا و جهان دانسته است.

سفیر و نماینده جدید جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل که به علت کارشکنی امریکا در صدور ویزا از تصدی این کرسی بازمانده است در ادامه، وظایف این مرکز ملی برای مبارزه با خشونت و افراطی‌گری را تشریح کرده است.

به نوشته ابوطالبی در توئیتر این مرکز وظیفه دارد ابعاد تئوریک این مبارزه را نزد ادیان واندیشه‌های مختلف شناسایی، تبیین وترویج کند و برای اقدامات دیپلماتیک مبارزه با خشونت و افراطی‌گری، و اجرای قطعنامه پیشنهادی رئیس جمهوری برنامه ارائه وآن را پیگیری نماید.  http://www.webgoftar.com/

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری یکی دیگر از وظایف این مرکز را کمک به تشکیل سازمان‌های مردم نهاد برای مبارزه با خشونت و افراطی‌گری در آسیا وجهان و هدایت آن‌ها بر شمرده است.

حمید ابوطالبی همچنین نوشته است: این مرکز وظیفه دارد برای الهام بخش بودن ایران در مبارزه با خشونت، تروریسم، و افراطی‌گری راهکار ارائه نماید.

پیشنهاد تأسیس این مرکز در راستای طرح جهان علیه خشونت و افراطی‌گری که رئیس جمهوری کشورمان در جریان سخنرانی مهرماه گذشته خود در مجمع عمومی سازمان ملل پیشنهاد داده و با اجماع کامل اعضا به تصویب رسید مطرح می‌شود.

قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره مبارزه با خشونت و افراطی‌گری که یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید محسوب می‌شود که در سفر رئیس جمهوری به چین و در اجلاس سیکا نیز مورد تأیید و تأکید شرکت کنندگان قرار گرفت و به ثبت رسید.

حمید ابوطالبی پیش‌تر، ثبت این قطعنامه در اجلاس سیکا را مثبت ارزیابی کرده و نوشته بود سیکا با این کار گام بزرگی برای مبارزه عملی با تروریسم برداشته است.

منبع: خبرآنلاین

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*