یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / ورزشی / بزرگ‌ترین افتخار تاریخ ورزش‌های گروهی ایران رقم خورد
بزرگ‌ترین افتخار تاریخ ورزش‌های گروهی ایران رقم خورد
والیبال ایران

بزرگ‌ترین افتخار تاریخ ورزش‌های گروهی ایران رقم خورد

پیروزی ارزشمند والیبالیست‌ها و صعود شیرین به دور نهایی/بزرگ‌ترین افتخار تاریخ ورزش‌های گروهی ایران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی تهران یکبار دیگر شاهد نمایشی غرورانگیز از ملی پوشان والیبال‌مان بود. تیم ملی در حضور 7 هزار هواداری که بعد از اولین افطار رمضان امسال به ورزشگاه آمده بودند از همان شروع ست اول تیم برتر میدان بود. ملی پوشان که بعد از چند برد متوالی حالا در صف مدعیان این گروه هستند و صعودشان را تقریباً قطعی کرده‌اند، در ست اول خیلی زود پیش افتادند و این برتری‌شان را تا امتیاز 16 با اقتدار ادامه دادند و 16 بر 10 از حریف پیثش بودند و انواع تاکتیک‌های روی تور را روی حریف اجرا کنند. میرزاجانپور، موسوی، غلامی و دیگر ستاره‌های تیم ملی هر یک که در موقعیت حمله قرار می‌گرفتند، درخشان بودند و هیجان پیروزی در این ست را خیلی زود به هواداران هدیه دادند. اگرچه در امتیاز 19 سرویس‌های خوب بازیکن لهستان، 3 امتیاز متوالی را به این تیم رساند اما کواچ خیلی سریع با گرفتن تایم استراحت تلاش کرد تا بازی را برگرداند. او با این وقفه توانست سبب شود سرویس یار لهستانی بیرون برود.  امتیاز 15 لهستانی‌ها خیلی سخت برایشان به دست آمد اما هنوز بین دو تیم 5 امتیاز اختلاف بود. آن‌ها سرویس بعدی‌شان را هم بیرون زدند و ایران توانست به امتیاز 21 برسد.

در ادامه این رقابت بود که لهستانی‌ها توانستند سوار بر بازی شوند. بازی قابل تحسین آن‌ها در این دقایق اختلاف امتیاز را کم کرد تا در امتیاز 24، آن‌ها به امتیاز 22 رسیده باشند. کواچ سعی کرد با تایم اوتی دیگر امتیاز نهایی را برای بردن این ست بگیرد تا کار گره خورده این ست با موفقیت تمام شود. امتیازی که محمد موسوی به سختی برای ایران به دست آورد.    http://www.webgoftar.com/

ست دوم:

شروع ست دوم بازی ناامید کننده بود. لهستانی‌ها که از امتیازهای پایانی ست اول روحیه گرفته بودند، خیلی زود بازی را در دست گرفتند. آن‌ها تا امتیاز 7 پیش رفتند درحالی که تیم ملی فقط 2 امتیاز داشت. بعد از ملی پوشان کمی به بازی مسلط شدند و توانستند تا امتیاز 5 پیش بیایند اما این لهستانی‌ها بودند که به امتیاز 8 رسیدند و این برتری را تا امتیاز 12 پیش بردند. تیم ملی هم البته فاصله را با فریادهای جمعیت کم کرد و توانست تا امتیاز 10 برساند. سرویس‌های خوب غلامی و دفاع عالی موسوی و خطای بازیکنان لهستانی ایران را به 12 رساند و بازی را برابر کرد. امتیازی که سبب شد مردم نفس راحتی بکشند و فریاد ایران، ایران دوباره با هیجان بیشتری سرداده شود. دفاع عالی موسوی امتیاز 13 را هم برای ایران به همراه داشت. بازی خوب بچه‌ها هیچ جایی را برای انتقادهای بی اساس مربی لهستان هم نگذاشته بود.

برتری تیم ملی از این امتیاز به بعد ادامه پیدا کرد و شاگردان کواچ توانستند این روند را تا امتیاز 22 و با اختلاف 3 امتیاز حفظ کنند.

ملی پوشان در این لحظات اگرچه یک امتیاز دادند اما بلافاصله امتیاز 24 را گرفتند و مربی لهستان با درخواست وقت استراحت تنها سعی داشت شکستش را کمی به تأخیر بیاندازد. شکستی که با اشتباه بازیکنان لهستان و توپی که خودشان به بیرون زدند رقم خورد!

ست سوم:

لهستانی‌ها باورشان نمی‌شد که این قدر ساده مغلوب ایران شوند. آن‌ها برای ست سوم تلاش زیادی کردند تا بتوانند رقابتی پایپای با تیم ملی ایران داشته باشند. رقابت پوئن به پوئن دو تیم در جو وحشتناک ورزشگاه آزادی برای لهستانی‌ها نشان از بازی خوب این تیم در این دقایق داشت. با این وجود رقابت با تیم ملی موفق ایران خیلی سخت بود و آن‌ها اگرچه تا امتیاز 20 پایاپای پیش آمدند اما بعد از این اسیر رقابت با ملی پوشان ما شدند و خیلی ساده 24 بر 20 عقب افتادند. سرویس‌های خوب فرهاد قائمی این امتیازات را به ایران داد.

اگرچه در این امتیاز لهستانی‌ها مسیر موفقیت قائمی را قطع کردند اما بردن این ست برای آن‌ها دشوار بود حتی اگر تا امتیاز 22 هم پیش بیایند. ضربه زیبای امیر غفور توانست پیروزی را در امتیاز 25 به ایران بدهد.

تیم ملی ایران حالا امتیازی برابر با ایتالیا دارد و صعودش قطعی به نظر می‌رسد. والیبال بدون ولاسکو هم توانست گام بزرگ دیگری را بر دارد و رقیب بزرگ دیگری را به زانو درآورد. بچه‌های غیور کشورمان حالا دیگر یکی از 8 قدرت اول والیبال دنیا هستند و همه مردم ایران به آن‌ها می‌بالند. تیمی که تاریخ والیبال ایران را متحول کرد و توانست به نیمه نهایی لیگ جهانی صعود کند. اتفاقی که برای اولین بار برای تیم‌های گروهی بزرگ سال ایران رقم می‌خورد.

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*