چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی / موفقیت / برنامه آخر هفته افراد موفق
برنامه آخر هفته افراد موفق
آخر هفته افراد موفق

برنامه آخر هفته افراد موفق

برنامه آخر هفته افراد موفق

کتاب‌ها، مقالات و وبلاگ‌های مختلفی مطالب زیادی را در مورد عادت‌های رفتاری افراد موفق در طول هفته منتشر کرده‌اند. از جمله این عادت‌ها می‌توان به زود بیدار شدن از خواب، خوردن صبحانه ی سالم و استراحت کردن در پایان روز کاری اشاره کرد.

اما در پایان هفته یا روزهای تعطیل چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا افراد موفق در این روزها هم دست از تلاش نمی‌کشند و سخت کار می‌کنند و یا کاملا استراحت می‌کنند.

براساس گفته‌های افراد بسیار موفقی مانند  Peter Gasca و Sylvester Chisom ، با انجام کارهای زیرمی‌توانید خود را برای شروع یک هفته موفق آماده کنید:

۱-برای روزهای هفته یک برنامه مشخص داشته باشید

اگر هر روز صبح ساعت ۵:۳۰ از خواب بیدار می‌شوید، مدت زمان مشخصی را می‌دوید و بعد صبحانه می‌خورید، سعی کنید همین کار را هم در روزهای تعطیل انجام دهید. حتی اگر یک روز تعطیل را تصمیم گرفتید که برای ورزش از منزل خارج نشوید، سعی کنید همان ساعت همیشگی از خواب بیدار شوید و مطمئن شوید که حتی در آخر هفته نیز بدن شما بدون نیاز به پرخوابی استراحت لازم را داشته است.

۲- سعی کنید برای انجام کار ها برنامه زمانی خاصی را تعیین کنید

قطعاً آخر هفته  زمانی برای کاهش فشار کاری و استراحت است، اما برنامه‌ریزی برای انجام کارهای هر روز باعث می‌شود تا از تک تک لحظات آخر هفته خود استفاده کامل را ببرید. بدترین روش سپری کردن آخر هفته این است که آن را صرف فکر کردن در مورد کارهایی  کنید که می‌خواهید انجام دهید.

سعی کنید روز آخر کاری  در مورد یک یا دو کاری که می‌خواهید در آخر هفته انجام دهید، تصمیم‌گیری کنید. این کار باعث می‌شود تا در عین حال که به خود استراحت لازم را می‌دهید بازدهی خود را نیز افزایش دهید.

۳- مسائل مهم را مورد بررسی قرار دهید

برخلاف تصور عموم، افراد موفق تمام ساعاتی را که بیدار هستند کار نمی‌کنند. آن‌ها بیشتر سعی می‌کنند آخر هفته را در کنار خانواده و دوستان خود سپری کنند و به ورزش و تفریح بپردازند. قطعاً کار مهم است، اما خانواده، خانه و سلامتی شما هم به همان اندازه دارای اهمیت است. سعی کنید در آخر هفته ایجاد تعادل در زندگی شخصی و کاری‌تان را در اولویت قرار دهید.

آخر هفته افراد موفق

آخر هفته افراد موفق

۴- به خود استراحت دهید

می‌توانید مدیتیشن انجام دهید، ماشین خود را تمیز کنید یا به تئاتر بروید. افراد موفق می‌دانند که ذهن آن‌ها قادر نیست که هر روز هفته را تمام وقت کار کند، بنابراین سعی می‌کنند آخر هفته به ذهن خود آرامش دهند و خود را برای شروع هفته جدید آماده کنند. پرداختن به تفریح و سرگرمی در آخر هفته، راهی بسیار مناسب برای استراحت و فاصله گرفتن از مشغله‌های کاری است.

۵- خود را برای روز اول هفته آماده کنید

افراد موفق می‌دانند که باید اول هفته را به خوبی آغاز کنند، پس ساعاتی از روز جمعه را به برنامه‌ریزی برای روز شنبه اختصاص می‌دهند. به کار هایی که باید در طول هفته انجام بدهند فکر می‌کنند تا برنامه‌ی زمانی مناسبی را طراحی کنند و مقدمات لازم را از پیش تدارک ببینند.

سعی کنید لیست اتفاقات، جلسات و کارهای مهمی را که باید در جهت دستیابی به اهداف خود انجام دهید یادداشت کنید. البته راهکار مؤثر دیگر این است که برای ایجاد انگیزه، کارهایی که در هفته پیش موفق به انجام آن‌ها شده اید را یادداشت کنید.

انجام این کارها در پایان هفته، به افراد موفق کمک می‌کند تا هفته پربازدهی را پیش رو داشته باشند. آخر هفته در راه است، می‌توانید با اجرای این پیشنهادات از موفقیت‌های بیشتری در طول هفته لذت ببرید.

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*