جمعه , آذر ۲۴ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی / موفقیت / برای رسیدن به رویا‌ها هیچ مانعی غیرقابل عبور نیست
برای رسیدن به رویا‌ها هیچ مانعی غیرقابل عبور نیست
رسیدن به آرزوها

برای رسیدن به رویا‌ها هیچ مانعی غیرقابل عبور نیست

برای رسیدن به رویا‌ها هیچ مانعی غیرقابل عبور نیست

داستان فرد معلولی که ۲۰ سال است مسافرت می‌کند

سفر کردن به عنوان انسانی که یکسری ناتوانی دارد، چالش بزرگی است اما این موضوع نباید جلوی شما را بگیرد. این جمله در صفحه اول سایت مسافر ناتوان دیده می‌شود. سایتی که در آن پر از حرف‌هایی است که به خواننده انرژی مثبت می‌دهد. مسافر ناتوان عنوانی است که جاستین شیساک انتخاب کرده. این مرد امریکایی ۳۸ ساله داستان زندگی عجیبی دارد. او در ۱۶ سالگی تصادف شدیدی را تجربه کرد که باعث شد به مرور زمان کنترل پا‌هایش را از دست بدهد و ویلچرنشین شود.

پزشکان اوایل متوجه بیماری او نشدند اما بعد‌ها فهمیدند جاستین دچار نوعی بیماری عضلانی شده که بعضی از عضلات و ماهیچه‌های فرد را هدف قرار می‌دهد و جلوی کارکرد درست آن‌ها را می‌گیرد. اما این موضوع باعث نشده که او روحیه‌اش را از دست بدهد و اتفاقاً با انگیزهٔ بیشتری سرگرمی مورد علاقه‌اش یعنی سفر کردن را پیگیری می‌کند. او به رغم تمام مشکلاتی که دارددر طول ۲۰ سال گذشته لذتی به نام سفر کردن را تجربه کرده است. کافی است به وبلاگش سر بزنید تا با دیدن عکس‌هایش متوجه شوید این فرد هیچ شباهتی به یک انسان فلج ندارد.

جاستین تا امروز به کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش، سوئیس، بلژیک، مکزیک، کانادا، هاوایی و خیلی جاهای دیگر سفر کرده است. او نگاه متفاوتی به زندگی دارد و دوست دارد نیمه پر لیوان را ببیند و امیدوار است داستان زندگی او باعث شود سایر افرادی که با ناتوانی‌های جسمی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند بتوانند بر مشکلاتشان غلبه کنند. وی از طریق وبلاگش به کسانی که مثل خودش هستند چگونگی سفر رفتن را یاد می‌دهد. جاستین می‌گوید: «مسافرات بهترین راه برای آشنایی با فرهنگ‌های دیگر، مردم جدید و از همه مهم‌تر شناخت بهتر خودت است. درست است که سفر کردن با شرایطی که من دارم کار بسیار سختی است اما تجربیات و خاطراتی که از مسافرت به دست می‌آورم ارزش این سختی‌ها را دارد.»

جاستین با کمک دوست صمیم‌اش، پاتریک‌گری سفر می‌کند. آن‌ها تنها ۴۸ ساعت با هم تفاوت سنی دارند و به دلیل دوستی والدینشان با یکدیگر، به بهترین رفقای همدیگر تبدیل شده‌اند. سال ۲۰۱۲ میلادی جاستین برنامه‌ای را درباره اماکن مقدس اسپانیا و سفر با پای پیاده به این مناطق دید و تصمیم گرفت این چالش سخت پیاده روی در مسیر ۸۰۰ کیلومتری بین اماکن مذهبی را تجربه کند. وی می‌گوید: «انگار حسی درونم می‌گفت باید این کار را انجام دهی. وقتی با پاتریک در مورد برنامه‌ام صحبت کردم او بدون لحظه‌ای درنگ گفت: در این سفر مرا همراهی می‌کند.»

آن‌ها به اولین افرادی تبدیل شده‌اند که مسافت ۵۰۰ مایلی بین فرانسه تا اسپانیا را بدون استفاده از ویلچر موتوردار طی کرده‌اند. جاستین ادامه می‌دهد: «من و پاتریک بر این باور هستیم که زندگی فقط غرغر کردن در مورد مشکلات نیست و چیزی فرا‌تر از آن است. هدف ما آگاه کردن دیگران از کوتاه بودن زندگی است و اینکه هرکسی اگر اولین قدم را درست بردارد می‌تواند به رویایش برسد.» جاستین آدم خوش شانسی است چراکه رفیقی مثل پاتریک دارد که خودش را وقف دوست باروحیه‌اش کرده و در همه شرایط هوای او را دارد. پاتریک حتی هنگام نیاز جاستین به استفاده از سرویس بهداشتی هم او را همراهی می‌کند. پاتریک می‌گوید: «درست است که من و جاستین هم خون نیستیم اما مثل دو برادر می‌می مانیم. هرکسی مشکلات و ضعف‌های خودش را دارد که می‌تواند او را از بین ببرد اما همیشه می‌توان بر مشکلات چیره شد.»

شیساک در آخرین روزهای سفرش به اسپانیا در وبلاگش نوشته بود: «مسافرت ما به زودی تمام می‌شود و این نکته ناراحت کننده‌ای است اما در عین حال تمام کردن این کار بزرگ به من احساس خوبی می‌دهد و می‌توانم به آن افتخار کنم. راه زیادی تا رسیدن به سانتیاگو باقی نمانده و آن همه راهی که طی کرده‌ایم به ما انرژی می‌دهد. بیشتر از ۶۰۰ کیلومتر را با کمک پاتریک طی کرده‌ام و حالا در انتهای مسیر هستیم.»

منبع: هفته نامه زندگی مثبت

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*