یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / سیاسی / انگلیس در اجرای برجام بدعهدی می‌کند
انگلیس در اجرای برجام بدعهدی می‌کند
بدعهدی انگلیس

انگلیس در اجرای برجام بدعهدی می‌کند

بدعهدی انگلیس در فروش کیک زرد به ایران طبق برجام

سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بدعهدی انگلیس درباره فروش ۹۰۰ تن کیک زرد به ایران، اظهار داشت: موضوع عدم فروش کیک زرد به ایران از سوی انگلیس در کمیسیون امنیت ملی به عنوان کمیسیون تخصصی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدام انگلیس در عدم فروش کیک زرد به ایران بر خلاف برجام است، تصریح کرد: بر اساس توافق برجام، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از بازار جهانی کیک زرد تهیه کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انگلیس دنبال رو سیاست های امریکا در اجرای برجام و تعهداتش در توافقات هسته ای است، گفت: برخی طرف‌های غربی با برخی دلایل در اجرای قرارداد فروش  ۹۰۰ تن کیک زرد با ایران با وجود امضا و توافق برجام بدعهدی می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با تأکید بر اینکه مسئولان وزارت خارجه بدعهدی  انگلیس را با جدیت پی‌گیری کرده و منفعلانه عمل نکند، اظهار داشت: انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی در برابر این بدعهدی ها به گونه‌ای رفتار کند که تا دیگر اعضای ۱+۵ چنین اقداماتی را تکرار نکنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*