یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی فرهنگی / احتمال تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه
احتمال تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه
آلودگی هوای تهران

احتمال تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه

با توجه به تداوم افزایش آلودگی هوا و غلظت آلاینده‌ها در استان تهران، احتمال تعطیلی چهارمین روز مدارس در چهارشنبه دومین روز زمستان وجود دارد.

آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها که کام مردم کلانشهر‌ها و به ویژه استان تهران را تلخ کرده همچنان ادامه دارد و حتی فردا (چهارشنبه) نیز اوضاع بر همین منوال خواهد بود و حتی وخیم‌تر می‌شود.

پدیده آلودگی هوا که از روزهای آخرین فصل پاییز آغاز شده بود باعث شد تا زنگ خطری برای مسئولان امر باشد و به فکر چاره‌ای برای مردم، به خصوص کودکان و نوجوانان باشند.

کمیته کاهش آلودگی هوا و مسئولان دستگاه‌های ذیربط ابتدای هفته جلسه‌ای درباره راه‌های بهبود وضعیت آلودگی را برگزار کردند و سرانجام با تعیین چند مصوبه که یکی از آن‌ها احتمال تعطیلی مدارس بود به کار خود پایان دادند.

تعطیلی مدارس سرانجام در روز یکشنبه بیست و نهم آذر انجام گرفت و به دنبال آن روز دوشنبه سی آذر نیز مدارس استان تهران تعطیل شد.

مسئولان هوا‌شناسی و محیط زیست استان تهران که پیش بینی تنها دو روز آلودگی هوا را کرده بودند از تداوم آلودگی در روزهای اعلام شده خبر دادند.

به دنبال این موضوع و با توجه به تصمیم جلسه کمیته کاهش آلودگی هوا امروز (سه شنبه) نیز مدارس تهران از جانب مسئولان امر تعطیل شد.

کارگروه بررسی آلودگی هوا عصر امروز تشکیل جلسه می‌دهد و در رابطه با تعطیلی فردای مدارس با توجه به شاخص‌های آلودگی تصمیم‌گیری خواهد بود.

حال با توجه به ادامه آلودگی‌ها و افزایش غلظت آلاینده‌ها احتمال تعطیلی مدارس در روز آتی نیز می‌رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*