یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی / تست روانشناسی / آیا شخصیت پر شوری هستید
آیا شخصیت پر شوری هستید

آیا شخصیت پر شوری هستید

شخصیت پر شور

پرشورها شخصیت بسیار قدرتمندی دارند، آنها در درون خویش بیش از هرگونه شخصیتی احساس توانمندی می‌کنند و می‌توانند بدون ترس از شکست، مسئولیت‌های بزرگ را پذیرا شوند. آنها با قدرت، اختیار و مسئولیت، راحت هستند و به مقررات توجه زیادی دارند به شدت منضبط‌اند. آنها قوانین را وضع می‌کنند ودیگران را ملزم به رعایت قوانین می‌نمایند. پرشورها هر کاری را که برای تحقق هدفهایشان لازم باشد انجام می‌دهند و شدیداً هدف‌گرا هستند. شجاعت از دیگر خصوصیات شخصیتی آنهاست. عمل وماجرا رادوست دارند.آنها در ابراز وجود کردن مهارت دارند.

همسر مناسب شخصیت پرشور

پرشورها، باید پادشاه و ملکه‌ی زندگی خود باشند. زنان ومردان «پرشور» خواهان همسرانی قابل اطمینان،«پذیرنده»، قدرتمند، مستقل و با عزت نفس هستند. مناسب‌ترین همسران پرشورها، مهرطلب‌ها، از خود گذشته‌ها، و حساس‌ها هستند، مشروط بر آنکه شدت این ویژگی در آنها در حد اعتدال باشد.

اگر شما شخصیتی پرشور دارید از ازدواج با اشخاصی که ویژگی‌های شخصیتی مراقب یا متلون دارند، اجتناب کنید ضمناً نمایشی‌ها که اسباب حسادت شما را فراهم می‌کنند و یا «با اعتماد به نفس‌ها» که دستور کاری از آن خود دارند مناسب شما نیستند. زنان پرشور نیز به دلیل میل به سلطه جویی و استیلا طلبی بهتر است با مردان مهر طلب ازدواج کنند.

جهت زندگی با شخصیت‌های پرشور توصیه می‌شود:

خود را بشناسید. بر روی توانمندی‌های خود حساب کنید ولی مراقب رقابت با «پرشورها» باشید، هرگز سعی نکنید زیر آب قدرت او را بزنید. پرشورها دوست دارند اطرافیانی قوی، ارزشمند و وفادار داشته باشند، به شرط آنکه جایگاه پایین‌تری را در اشغال خود داشته باشند. قوی باشید و عزت نفس خود را حفظ کنید. به صرف این که در حضور یک قدرتمند هستید نباید موضع ضعیفی را اتخاذ کنید، به جای احساسات به دلیل و منطق متوسل شوید. پرشورها اغلب به احساسات افراد بها نمی‌دهند. سعی کنید، مطالب را به شکل منطقی مطرح کنید. باید این واقعیت را بپذیرید که شخصیت پرشور، مشربی تند دارد، بی جهت او را خشمگین نسازید. برای حل مسائل خود راههای دیگری پیدا کنید.

منبع: مجله‌ی سرای مهر

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*