دوشنبه , آذر ۲۷ ۱۳۹۶
سرخط خبرها
خانه / سلامت / پزشکی / آسیب های استفاده از کفش پاشنه بلند
آسیب های استفاده از کفش پاشنه بلند
آسیب‌های استفاده از کفش پاشنه بلند

آسیب های استفاده از کفش پاشنه بلند

آسیب های استفاده از کفش پاشنه بلند

مجله آشنا: نتایج پژوهش جدید محققان نشان می‌دهد استفاده از کفش‌های پاشنه بلند، سلامت افراد را به مخاطره می اندازد. شین‌هوا نوشت: محققان استرالیایی معتقدند زنان با پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند و انجام فعالیت با آن خود را در معرض آسیب‌های جدی قرار می‌دهند. www.webgoftar.com

بهداشت, بهداشت و درمان, بهداشت سلامت, ایران سلامت, هفته سلامت, سلامت و بهداشت, سلامت  علوم پزشکی, دانشگاه, پزشکی سلامت, دکتر, پزشک خانواده, پزشکی

بنابراین گزارش ، دکتر کریج پاسر سخنگوی انجمن پیراپزشکان نیوساوث‌ولز در این باره می‌گوید: در مواردی بروز خطراتی مانند پیچ خوردگی قوزک پا، در رفتگی زانو، شکستگی مچ و صدمات وارد شده به سر، در پی استفاده از کفش‌های پاشنه بلند برای فعالیت‌های روزانه افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه صدماتی که استفاده از چنین کفش‌هایی در دراز مدت به بدن فرد وارد می‌کند، باید جدی گرفته شود، می‌افزاید: تنها در یکی از موارد شاهد آن بودیم که در اثر همین مسئله، استخوان پای یک فرد کاملاً بیرون زد. این آسیب بسیار شدید تنها در فوتبالیست‌ها دیده می‌شود. افراد در حقیقت با استفاده از کفش‌های پاشنه بلند ، خود را در معرض خطراتی قرار می‌دهند که ورزشکاران حرفه‌ای در معرض آن قرار دارند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از استرلیا، اندازه پاشنه کفش‌هایی که امروزه از سوی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد افزایش یافته، به طوری که این میزان تا 17 سانتی متر هم پیش رفته است.

گفتنی است، کفش‌های پاشنه بلند وزن فرد را به سمت جلو منتقل می‌کنند که این امر از دست دادن تعادل و وقوع حادثه را در پی دارد.

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*